Ukrajina: Čtyři otázky

Otázka první: Dodržovali byste zákony v případě, že by významná část společnosti anebo významná skupina byla povýšena nad zákon, vyňata z jurisdikce, ty samé zákony které vnucuje vám a kterých dodržování si osobuje univerzálně dozorovat sama trvale nedodržovala a chovala se k nim selektivně podle své momentální potřeby? Podporovali byste v takových požadavcích někoho, kdo vám hlásá desatero a sám si z něho udělal trhací kalendář?


Otázka druhá: Pro ty kteří považují Majdan v Kyjevě za legitimní způsob převzetí moci. Již jste zapomněli, co pro vaše předky znamenali Banderovci? Již jste zapomněli jakými způsoby se dostávají fašisti k moci – díky podvodům a násilí? Jestliže považujete takovou reprezentaci za ústavní a demokratickou, proč těmi samými ústy odsuzujete legitimnost únorového puče v roce 1948 v Československu a VŘSR v carském Rusku? Neměli byste buďto odmítnout legitimnost Majdanu jako nelegitimní a nedemokratický způsob převzetí moci – pokud chcete odsuzovat jako nedemokratické ostatní uvedené způsoby převzetí moci, anebo v opačném případě legitimizovat také ostatní uvedené způsoby převzetí politické moci?


Otázka třetí: pro ty, kteří odsuzují legitimnost referenda na Krymu pod kuratelou ruské armády. Kde jste byli, když USA svrhly legitimní vlády v v Afghánistánu, Iráku, Libyi, pokoušely se o totéž v Sýrii a iniciovaly neústavní svržení legitimní moci na Ukrajině? Kde jste byli, když  na uvedených územích buďto pod jejich bodákama proběhly  volby (jejich důsledky vidíme v uvedených zemích dodnes), anebo v případě Ukrajiny byla moc získána bez okupanta, za vydatné pomoci páté kolony a politické, finanční podpory USA na stávající moci násilím, vyhrožováním, zastrašováním a vydíráním? Proč by referendum všech obyvatel Krymu pod vojenskou kuratelou Ruska mělo mít menší legitimitu než volby  organizované pod okupační správou USA a jejich satelitů?


Otázka čtvrtá: Proč Kosovo ano a Krym ne?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments