Ukrajina: Dnes ráno a dopoledne

Je třeba si uvědomit jednu podstatnou věc, která pozornému divákovy neunikne, ty nacionalistické bojůvky nejsou obklíčené. Na náměstí je volný přístup, jak pro pěší, tak pro auta, sanitky a hasiče. Zlí policajti pouze brání opozici v přístupu k vládním budovám.

 

Prohlášení velitele Pravého sektoru Dmitry Jarosze: "Slyšel jsem, že pan Yakymenko oznámil, že zahajuje protiteroristické operace. V souvislosti s tím Pravý sektor oznamuje podporu nátlaku na zabezpečení míru," řekl Jarosz. A dodal: "Někdo tam chce zastavit lidové povstání vyhlášením falešného příměří." … "Oficiálně prohlašuji, že Pravý sektor nepodepsal žádné dohody s nikým a o ničem nejednal, protože povstalci jsou v útoku, lidé musí jít dál." Čímž začal útok na vládní budovy.


Kličko a jemu podobní nemají žádný vliv na organizované a koordinované bojůvky, cvičené v létě minulého roku. Na náměstí jsou jen militanti z Kijeva a z jiných měst. Kde jsou ti příznivci opozice? Jenom v Kyjevě je jich prý 200-500-600 tisíc! Tohle je Kyjev dne 20. 2. 2014 ráno, silniční kamery:

 

 

Ale podívejme se na dění „velkého lidového povstání“. Hlas z reproduktoru řídí „nacionalisty“. Hlas nařizuje, kde a kam má jít která „sotňa“ kde opevnit barikádu. Ale pozor, co je hlavně slyšet: „Nestřílejte! Jsou tam naší chlapci, jsou za tím dýmem!“

 

 

Co očekává někdo, že se stane, když střílí na někoho z policistů? Demokratický rozhovor?

 

 

A co takoví „Dukové“ a podobní, nezpytují svědomí?

 

 

Jedno je jisté – po tolika mrtvých, mediálních masážích, násilnostech, lynčích, vypalování budov politických stran, různých úřadů a zastrašování polovojenskými jednotkami – nelze, ani náhodou, očekávat „svobodné volby“. Ke korytům se derou ti, kteří už tam byli, kteří privatizovali a dvacet let se podíleli na současném marasmu Ukrajiny. Kromě naivního spasitele Klička. Můžeme akorát očekávat mrtvé a statisíce utečenců.

 

Bravo.


Merklová: Ahoj Obamko!

Obama: Ahoj Merklová!

Merklová: To se nám to povedlo!

Obama: To víš, přeci jsem ti celou dobu naslouchal.


Společenské foto

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments