Ukrajina: Kam to směřuje

Z Aktuálně.cz

 

Radek Vašina · Autor nejlepších komentářů

 

Ukažte mi podobné záběry z USA, nebo z jakékoliv země EU! Počítejte tam fašisty, nacisty ,Banderovce, počítejte normální lidi okolo a hlavně se vžijte do pocitů těch lidí… není to z žádného útoku na vládní budovy, je to ulice vedoucí z náměstí a ti lidé tam okolo jsou lidé co se vracejí z náměstí domů,bohužel ve chvíli kdy se tam Berkut připravuje na útok na Majdan… Uvidíte tam i policisty pořádkové jednotky na které nikdo neútočí,nikdo po nich neháže kameny, oni moc dobře ví že tohle dělá především Berkut a oni to pak odnášejí v první linii…


Video z 18.2., chvíli před útokem na Majdan


Problém je, že dnešní generace nezná rusky, a zbytek se nechtěl učit, nebo už ruštinu zapomněl. Další procento jsou ti, co nevědí, jak si najít informaci a samostatně si vytvořit názor.

 

Ano, je to strašné a nikdy tomu nemělo dojít. Bohužel už delší dobu se na tu řež někdo připravoval. Když si poslechnete projevy z náměstí, které jsou on-line, nebo si poslechnete představitele strany „Svoboda“, například z 25. 1., kde se jasně vyzývá k napadání úřadů, převzetí moci násilnou cestou. Každý den se stupňují nesplnitelné požadavky. Zároveň lidi fascinuje, jak se dívají na ta gesta a rétoriku. Dělají to přesně tak, jako Lenin nebo Hitler. Je to stejná taktika, jakou se už kdysi dávno dostal k moci Lenin. Tenkrát také lidé šli do práce, divadel a kaváren. A když se vrátili domů, bylo všechno jinak, stačilo „pár“ bojůvek. Jenomže tito lidé nenávist a adrenalin u chudých a nezaměstnaných nedokáži včas zastavit. Oni to ani neudělají, jsou fascinovaní davem. Tento člověk nedostal při prezidentských volbách ani 1,5 % hlasu, teď je na výsluní a zjistil, že nikoho dalšího nepotřebuje. Poslechněte si, co se říká v projevech do mikrofónu na náměstí. Slovo „demokracie“ tam neuslyšíte. Občan? To také ne. Národ! To je to správné slovo. Kde jsem to jenom slyšel?? A jaký? Hádejte.


Ukrajinci, co mluví ukrajinsky, nebo Ukrajinci, co mluví rusky? Koho chce kam vyhnat? Oligarchy? Proč se teď s nimi spojuje? Jen člověk, který si nedokáže vytvořit svůj vlastní názor a je zbaven empatie, to nevidí:


 


Někteří, co zde dávají komentáře, nadávají ostatním do „komoušu“, protože si myslí, že tady snad hájíme pana Putina. Ale není tomu tak, zde jsou informace, o které soukromá média nemají zájem, protože jsou složitá a nikdo by se na jejich „senzační TV“ nedíval, lepší je ukázat lidem „mluvícího psa“.


Tzv. televize veřejné služby na to tak nějak opomněla. Nemá totiž vlastní profesionální redaktory, protože cestou od koncesionářů někdo odklonil peníze do daňových rájů. Někdo tady otevřel pandořinu skříňku, ale nebylo to dnes ani včera. Bublalo to delší dobou, protože kvůli honbě za mamonem v brutálním oligarchickém kapitalismu to nikdo neviděl. Téměř tak jako u nás. Pojďme si nadále a zvesela nadávat do „komoušů“ a „modrých strak“, více informací náš plazí mozek nepotřebuje.


Do toho!

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments