Ukrajina: Videopřehled z 10. 5. 2014

Mariupol, 09. 05. 2014: Vojska junty střílejí po civilním obyvatelstvu.


Střílejí z obrněných transportérů a tanků na místě, kde se před chvílí konal mírumilovný průvod na oslavu 9. května. Nacisté jsou už ve městě, masky jsou pryč. Výkřiky….. Zatracení bandité. Nestřílejte. Běžte pryč. Zastrašují místní obyvatelstvo. Přivezli do Mariupole demokracii, svobodu, kterou nám slibovali. Tak to je ta svoboda. Střílej, střílej! Zalkněte se krví, zalkněte! Okupanti! Tady běží. Ukrajinští hrdinové! Uchvatitelé! Vidíte, střelné zranění. Střelné!!! Jdi pryč. Vypadni. Slyšíš, co ti říkají! Buzeranti. Vypadněte. Táhněte! Buzeranti! Táhněte!


Mariupol. Střelba u MVD.0:48 Sašo zavři to okno! Z venku: Buzeranti. Doma: Do prdele. Střílejí? Jo. Sašo, náhodně tě trefí. Jdi pryč, jdi pryč. Klid. Telefonuje: Střílejí nám přímo pod oknem. Ano pod oknem. On to natáčí, můžou ho trefit. Sašo. Klid. Sašo, jdi pryč. Samopalníci. Tváře si zakryli. Nikoho nezastřelili? Z venku: Fašisté, táhněte do prdele, táhněte pryč. Telefon: U nás je válka. Střílejí. Byl tady průvod. Potom přijeli, začali střílet…


Mariupol slaví Den vítězství.Průvod. Oslava 9. května – Den vítězství. 2:40 Teď začnou střílet. Střílejí po civilním obyvatelstvu. Zrovna teď přede mnou byl jeden člověk raněn! Byl raněn do nohy! Já jsem asistent člena městské rady ve městě Mariupol. Šel jsem s holýma rukama. (natáčejí zranění nohy). Natáčejí člověka střeleného do hlavy, jak ho na ulici přikrývají. Lidé křičí: fašisti, fašisti!!! My jsme ve svém městě! Vítězství bude v Kyjevě. 10:35 Co to dělají, ty svině! 12:12 Já vidím krev, tady to je krev. Lidé zkoušeli někam utéci. Teď vám ukážu místo, kde ho našli. Prostě stříleli do civilního obyvatelstva. To není armáda. To nejsou lidé. Tohle je krev. Krev mírumilovných lidí. Lidé, tohle už…. Dneska po Mariupoli jezdily čtyři obrněné transportéry a čtyři tanky. Tohle nechali na ulici Lenina. Zapálili pneumatiky. Promiňte, že jsem nebyl v průvodu. Lidi, tohle je Mariupol, centrum města. Tohle za sebou nechal tank. Tudy jel tank….


Sýrie nebo Evropa? Mariupol 9.5.2014No to je děs. Co, to střílí tank? Do prdele, kde to žijeme? Vypadá to tady jako v Sýrii.


Mariupol: První mrtví banderovci.Za všechno zaplatil svou smrtí. Nech ho být. 0:57 Svině, buzeranti. To je mariupolský Majdan.


Občané a vojáci junty. MariupolVraťte se do Kyjeva. My jsme tady neozbrojení. Vy jste strašně odvážní se zbraněmi. Tady je lid, beze zbraní. My tady bydlíme. To je naše město, jeď do svého Kyjeva. Jděte do prdele. Táhněte. Já mám taky ženu a děti. Tak se k nim vrať. Co děláš tady? Přišel si zabít mé dítě? Ne, ne… Tak na co máš automat?….. Jeďte pryč, buďte rozumní. Moje žena s dítětem nemůže kvůli tobě vyjít z domu. My taky máme ženy a děti. …..Nadávky, jděte pryč, na co máte zbraně, proč jste stříleli…Tady je ukrajinská občanka, ukrajinská do prdele. Já jsem Ukrajinec, kurva. Jsem ukrajinský občan, do prdele. Koho tady zachraňujete? Tady nejsou žádní teroristé, kurva. Kluci, máte čas? Podívejte se na internet, přes telefony. Použijte je, podívejte se na ruské zprávy, co se doopravdy děje. Prosím vás, podívejte se tam. Promluvte si… Neslyšel jsem… Já vás chápu. Promluvte si mezi sebou. Musíte najít kompromis. To není řešení, se zbraněmi. Tady jsou všichni neozbrojení. Vezměte si své tanky a vypadněte, jeďte na hranici. Tam můžete konat svoji službu – chránit….


Vrhači kamene z Maidanu v Mariupolu.Nadávky. Mozky vám vymyli…. PS: Všimněte si té hezky vylepšené zbraně! Občané, situace v Mariupolu.V přímém přenosu. Dobrý den. Já jsem Ludmila, obyvatelka Mariupole. Za mnou stojí skupinka lidí, tam dál je jich mnohem víc. Přišla jsem říct jedno. Naše fašistická vláda, která zahájila válku, to znamená Turčynov, Jaceňuk, Tjahnibok a všichni ostatní. Všechno kyjevská chunta, správně mi napovídají. Co řekla Julie Vladimirovna. Pokud budu u moci já, bude druhá válka. Řekla, bude další Stalingrad. Dobře.

Obracím se osobně k Julii Vladimorovně. Vy jste matka, rodila jste dítě. Fašistka, mi napovídají lidé ze strany. Jak je možné říkat, že jenom já budu u moci a nikdo jiný. A říkala, že i Turčynov vydává příkazy střílet na východě do davu lidí. Jak je to možné?

Není zapotřebí schovávat se za Putina. Putin a Rusko nám nikdy neškodili. Nikdy. Kdybyste se vy u moci normálně chovali, byl by ukrajinským i Krym. Ale chovali jste se tak, že se lid rozhodl připojit se k Rusku. Pokud nazýváte východ bandou separatistů… Julia Vladimirovna vždycky říkala, že demokracie je svoboda slova. Takže teď lidé na východě nemají právo říci svojí pravdu?…. Proč oni mohli převzít moc revolucí, a proč my nemůžeme?

V Kyjevě všechno uchvátili revolucí. Tak proč my to nemůžeme udělat? Alespoň v našem městě, v našem kraji? Náš kraj, to je náš kraj a ne jejich. Sami sobě budeme hospodáři…..Východ bude žít sám… Jak se jmenujete? Viktor. Řekněte prosím, co se teď děje v Mariupoli? Všichni jsou tu rozrušeni, a bojí se, že sem ještě jednou přijede „Národní garda“ a začne střílet po civilním obyvatelstvu, které, jak můžete všude okolo vidět, je neozbrojené. U Vojenské správy jste byl (když se to tam dělo)? Ne, v té době jsem tam nebyl. Nevíte kolik je podle předběžných informací mrtvých? No já jsem ve styku s jedním člověkem, který mě informuje. Jsou asi čtyři mrtví a asi osm zraněných. Děkuji.Představitelé jihovýchodu. Prosím ukažte jak je to doopravdy. Říkají, že jsme ozbrojeni. Tak tady je ta zbraň a tady je ta druhá. To je všechno, co mají pracující v tomto městě. Děkuji….Říkají, že v autě Opel někdo najel do civilistů v průvodu a odjel. Porazil několik lidí a jeden je raněný…


Slavjansk 9. 5. 2014 slaví den vítězství nad fašismem9. 5. 2014 Batalión Vostok jede na pomoc MariupoluMariupol, profesionální akce banderovských národních gard.Svině zasraný. Kurva. Svině, hajzlové. Buzeranti, kurva. Skočím na něj. Jak na něho skočíš, ty blbče. Skočím. No neskutečné. Tanky střílely. Ještě jedou. Uhněte, do prčic. No to je teda neskutečná síla, kurva.


Slavjansk. Banderovci z Majdanu stříleli na 12letého chlapce.My jsme slyšeli výstřely a akorát jsme vyběhli na balkón. Za tři minuty přiběhl domů a řekl: „Střelili mě“. Stál jsem ve dveřích a někdo vystřelil. Ani neviděl, kdo to udělal. Prostě pochopil, že ho zranili, že ho to bolí. My máme rohový byt, byli jsme na balkoně. Nic jsme neviděli. Rychle jsme zavolali sanitku. Ptal se mě: „Zachrání mě mami? Budu žít?“. Já mu řekla, teď tě budou operovat a všechno bude dobré. Začal blednout, rty mu zbělely. Dva průstřely. Hrůza. A jaké orgány jsou zasaženy, zatím nevíme. Vstřelili ho pod osmé žebro a tudy to vyletělo. A druhý zezadu do ramene a vyšel tady zepředu. Musí ho zrentgenovat a potom poví víc… Stav chlapce byl při příjmu těžký. Má střelná zranění. ??? a ramenního kloubu. Je po operaci. ….Byly to dva výstřely. Kulky jsme nenašli.


Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments