Ukrajina: Videopřehled z 23. 5. 2014

22. 5. 2014, Volnovaha: Pravý sektor postřílel vojáky Ukrajiny. Drobné vysvětlení proč Pravý sektor. Na východní Ukrajině momentálně působí armáda Ukrajiny, která není spolehlivá a dostává jednoduší úkoly. Pak je tam Naci Garda složená s vrhačů kamenů z Majdanu, idealistů a oddaných nacionalistů, určených jako maso pro kulky. Dalším elementem chunty jsou "černí mužíčci", pravděpodobně Pravý sektor podřízený neznámo komu. Poslední skupinou je armáda placená oligarchou Kolomojským složená z placených nájemců, poradců ze západu a členů Pravého sektoru, kteří v minulých letech prodělali výcvik v Pobaltí a Polsku.


Den před útokem Pravého sektoru na Ukrajinskou armáduNo to je dílo…. Tanky, .. tohle je stroj…. Kde jsou všichni? …. Usmějte se chlapci, točí vás skrytá kamera. …. Jídlo chlapcům dovezli, že? Na pozadí diskutují o situaci na Ukrajině, že volby prezidenta se budou odehrávat pod samopaly, že by měli mít víc informací…


Popis události


Dnes 22. května se kyjevská chunta dopustila dalšího hrozného zločinu proti svému národu. Ve Volnovažském okrese rozstřílela jednotku ukrajinské armády. Jak k tomu došlo. Den před tím tam přijela jednotka záložníků z Vinické oblasti, které štvali a přesvědčovali o tom, že budou bojovat s ruskými diverzanty. Když nepotkali žádné ruské orgány ani diverzanty, ale jenom obyčejné civilisty, rozhodli se vrátit do místa svého umístění. Velitel se pokoušel spojit s ministerstvem obrany, což se mu nepovedlo. Poté se spojil s velitelstvím antiteroristické operace a hlásil, že se v oblasti žádní ruští diverzanti nenacházejí, že by se jednotka měla vrátit na místo svého určení. Odpověděli mu, že to není věc jeho rozhodnutí.

To se stalo včera a dnes v pět hodin ráno zaútočila na pozice této jednotky Národní garda Pravého sektoru. Přijel obrněný autobus … a dva džípy. Stanoviště jednotky bylo zcela rozstříleno, zničeno. Vojáci zahájili odvetnou palbu. U Národní gardy Pravého sektoru byli ranění i mrtví. Všechny své raněné a mrtvé naložili do autobusu a džípů a chtěli odjet. Autobus se povedlo palbou zastavit. Autobus zůstal na místě jako důkaz toho, že Národní garda a batalióny Kolomojského už válčí s ukrajinskou armádou, se záložníky, kteří nechtěli střílet do svého lidu.

Ráno přiletěly tři vrtulníky kyjevské junty a zničily ten autobus a opět zahájily střelbu po vojácích. Podle předběžných údajů je mezi záložníky, kteří se vzepřeli Kyjevské vládě, osm mrtvých a dvacet raněných, kteří jsou rozváženi po nemocnicích Doněcké lidové republiky.

Co říci k tomuto případu? Můžeme to přímo porovnat s případem z Mariupole, kde policisté, kteří odmítli střílet do svého lidu, byli také zabíjeni trestními oddíly Kolomojského. To samé se stalo tady. Takže juntě je úplně jedno, koho zabije. Je to krvavá, nacistická junta, která používá pouze takové metody. Metody zastrašování, genocidy a teď se jí do rukou dostala jako loutka ukrajinská armáda, kterou budou ničit, pokud nebude jednat v souladu s jejich scénáři.

Vojáci ukrajinské armády, udělejte si závěry sami, neposlouchejte zločinné příkazy, přejděte na stranu lidu. Ničte kyjevskou chuntu, trestné oddíly Kolomojského, nebo to udělají brzy oni s vámi.


Popis události IISvědectví z VolnovahyTo je strašné, z okna svého bytu se dívat, jak někde umírají úplně zbytečně vojáci.


Mi24 střílí po vlastním blok-postu Ukrajinské armádyPadáme do prdele. Vrtulníky, zasrané vrtulníky. Zasranci, kurva. Kluci za mnou, pojďte. Co to do prdele dělá? Vždyť to jsou kurva naši…. Běžím odsud, padáme… To nejsou naši. Kurva, do prdele. To nejsou naši. … Pane bože… Po kom střílejí, je to nepochopitelné. Naši vojáci teď ranili jednoho bojovníka. ..Ne ne našeho, cizího…Bože smiluj se nad námi. Co se to kurva děje… Čtyřiadvacítky nalétávají a plynulýma dávkama kurva střílejí, z kulometu střílejí po našich…Bože smiluj se nad námi. …ze čtyřiadvacítek střílejí, jsou to naši, nejsou to naši, nevím… prostě přilétli dvacetčtyřky, střílejí přímo na naše stanoviště, už jsou tam mrtví… hasili jsme to hasicími přístroji, je tam BMP /obrněný vůz/. Mysleli jsme brát ty mrtvý nebo ne, oni nalétávají a střílejí, kurva… Všechno natáčím, všechny natáčím. Raněného jsi viděl? …Já jsem zavolal veliteli brigády, klid, zavolal jsem veliteli brigády, musí zavolat letectvo…


Řidič se mylně domnívá, že to byli vzbouřenciPravý sektor rozstřílel blok-post Ukrajinské armádyPorošenko také touží po své vlastní armádě. K čemu je zapotřebí žoldnéřské armády v bankrotujícím státě? Kdo bude platit 51 000 Kč měsíční mzdy těmto žoldákům? (Na přelomu roku by to bylo 72 000,-)Kolik ti platí? Branec, kterého teď povolali. A on mi říká 600 hřiven. Já se ptám, denně? On říká, ne, za měsíc. Myslím si, že to není spravedlivé, protože žoldnéř, který mi donáší patrony, dostává 2400 a já dostávám 600 hřiven. A oni chrání svou vlast, za 600 hřiven. Co budeš dělat zítra? Jedu chránit svou vlast. Nemohu. Dnes se nemohu vrátit domů, dokud to v našem státě funguje takhle. Klobouk dolů před ním. Slíbil jsem, že na každém svém shromáždění, že my zaopatříme armádu. To bude naše priorita. Voják, který bojuje. Tam nebudou odvedenci. Budou tam jenom dobrovolníci. Dostávat budou 1000 hřiven denně. Jeho život a zdraví budou pojištěny na 1 milión hřiven.

Z davu: A kdy to bude?

26. května. 26. května a potom…. správně to říkají, hned budeme mít dobrovolníky.


Pozn. překl.:  Z wikipedie: Porošenko je ukrajinský státní a politický činitel, podnikatel, miliardář. Podle posledního žebříčku Forbes (březen 2014) zaujímá 7. místo mezi ukrajinskými boháči (jmění — 1,3 miliardy USD). Proč tedy čekat do 26. května? Proč to ti vojáci nemají už teď, když to je tak schopný sběrač peněz a politický činitel, proč je Ukrajina řečí těch vojáků výše v hovnech? Odpovím: Kvůli takovým, jako je ON.

 

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments