Ukrajina: Videopřehled ze 14. 5. 2014

Výsledky referenda a vojenské střetyDobrý den, drazí přátelé, dobrý den i vám ne-přátelům. Včera bylo 11. 05. 2014. Včerejší den se stane asi svátkem, který se bude slavit po mnoho let. V každém případě, se na tento den bude vzpomínat ještě dlouho. Včera se na území Doněcké a Luhanské oblasti konalo referendum o vztahu obyvatel těchto oblastí ke svému bydlišti. Dnes je 12. 05. 2014, dnes máme k dispozici předběžné výsledky, hlasy jsou již sečteny. Chtěl bych zveřejnit to, co stejně již většina z vás ví. Výsledky referenda v Luhanské lidové republice. Sečteno 100% hlasovacích lístků, účast voličů 81%. Pro státní suverenitu Luhanské lidové republiky hlasovalo 90,53 %, pro jednotnou Ukrajinu 9,4 %, neplatné hlasovací lístky 0,43%.


Teď výsledky Doněcké lidové republiky – sečteno 100% hlasovacích lístků, účast voličů 74,87%. Pro státní suverenitu Doněcké lidové republiky hlasovalo 89,07 %, pro jednotnou Ukrajinu 10,19 %, neplatné hlasovací lístky 0,74%. 


V této době junta dále pokračuje ve válce s pravoslavným ruským národem Novorossii. Ukrajinská armáda zahájila ráno dne 12. 05. 2014 dělostřeleckou palbu na Slavjansk. Palba je směřována na předměstí Slavjansku, na stanoviště ve směru vesnice Andrejevka. Minometná palba byla zahájena okolo 6:00 hod. moskevského času. Pobořeny jsou domy, hoří auta. Mrtví jsou, ale jejich počet zatím není znám. Informuje zástupce domobrany. 


Luhansk. Dnes, dne 12. 05. 2014 v 17:00 hod. se ve městě Luhansk na náměstí vedle památníku Ševčenka bude konat shromáždění s koncertem, kde budou již oficiálně vyhlášeny výsledky referenda. Doufáme, že se podobné shromáždění s koncertem bude konat i v Doněcku na jednom z centrálních náměstí. Lidé trpěli, kvůli této události, oni si zasloužili moci udělat to, co udělali. To byla jejich odpověď Kyjevu, to byla jejich odpověď juntě. Ať se teď Amerika, EU a Kyjev drbají na hlavě a přemýšlejí, co dělat. Mohu schladit hurá patriotů jako je např. Dmitrij Ševčuk, který na internetu vede válku proti ukrajinskému lidu. Když prohlašuje, že právě teď se antiteroristická operace zesílí. Dmitriji, pochop jednu jednoduchou věc. Vertikála vaší vojenské moci dávno shnila a zlomila se. Vaší juntě nevěří střední a mladší stav v armádě ani na ministerstvu vnitra. Lidé nechtějí ani umírat, ani zabíjet za tuto vládu. K vaším pohádkám o tom, že ve Slavjansku lidé milují ukrajinskou armádu a krmí ji. V jedné francouzské písničce se zpívalo, že hoch je připraven ze soucitu přijmout lásku. Tak se i lidé ve Slavjansku se soucitem chovají k hladovým, zmrzlým, nešťastným vojákům ukrajinské armády. Oni opravdu krmí ty, kteří míří zbraněmi na město, ale nevyjadřují tak podporu juntě. Jim je prostě líto vámi opuštěných a osudu ponechaných mobilizovaných dříčů z různých částí Ukrajiny. Politujte je i vy a stáhněte svá vojska. Vy budete klidnější a lidé se budou moci vrátit ke svým rodinám……


Luhansk: Prohlášení k národu

 Chci se obrátit ke všem obyvatelům Luhanské oblasti. Jsem hrdý na to, že mám tu čest obrátit se k velikému národu, lidu Luhanska. Vybrali jsme si svou vlastní cestu, cestu nezávislosti na svévoli krvavého diktátu kyjevské chunty, fašizmu a nacionalizmu. Cestu svobody, cestu vítězství zákona, cestu budování. Po dobu 24 let existence samostatné Ukrajiny byl luhanský lid pro oficiální Kyjev buď druhostupňovými občany, nebo loutkou v politických hrách. Lhali nám, zneužívali nás, zrazovali nás, přezírali a nakonec nás začali i zabíjet. Svobodní, hrdí lidé, vy jste za cenu titánského úsilí, překonáváním překážek, chráníce svým tělem svoji volbu v referendu vybrali právě tu cestu, která nás přivedla k vytvoření nového, nezávislého státu. Luhanské lidové republiky….


1. máj ve Lvově

 Nakonec jsme našli Banderovce, tady jsou. Procházejí se tu po městě. Tak teď budou mučit Moskaly. Co mají? Opakovací pušku Mosin-Nagan… Ano, hrůza.


Ani kapka vody pro Krym. Sice máme prázdnou kasu…(zdechla nám koza, tak sousedovy ať zdechne také)…


 

Mariupol a Luhansk: Názory občanů k referendu


 

Všichni v různých volebních místnostech hlasovali pro federaci, tj. pro samostatnou republiku. Doufají, že bude líp. Nechtějí mít nic společného s Kyjevem, s fašisty. A myslí si, že v Kyjevě referendum neuznají. Je jim to jedno. Ty v Kyjevě všichni očividně přímo nenávidí.


Dokument "Obyčejný fašismus": 

Porovnání fašizmu v Německu s dnešní Ukrajinou: Obyčejný fašismus. Přibližně v té době se v německých ulicích začali objevovat človíčkové v uniformách, hákové kříže. Tady jdou útočníci, hlavní opora strany. Členové útočníků se verbovali z úředníků, deklasovaných elementů, nepohrdli ani zločinci. Hitler jednou řekl: „Potřebuji lidi s tvrdými pěstmi, kteří se nezastaví před principy, pokud bude nutné někoho zapíchnout.“ Tak tady jsou ti lidé s tvrdými pěstmi. … Srazy a pochody útočníků byly čím dál větší a dražší. Ale strana byla velice štědře financovaná nějakými tajnými zdroji. Vojenské přehlídky ve městech začaly nabývat hrozivých rozměrů. Blížily se již svojí velikostí státním akcím, i když strana nacistů ještě nebyla u moci. Je vidět, že jsou to také lidé. Ale nemyslí si již, že jsou lidé, to už je dav. Masa, jak s oblibou říkal Hitler. Tady jeden člověk nic neznamená, počítají se pouze desítky, sta tisíce, milióny.

 

Překlad: Irena


Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments