Ukrajina: Videopřehled ze 4. 5. 2014

Mariupol. Noční střelba ve městě.
Mariupol. Občané se budou bránit proti Banderovské juntě z Kyjeva.Noční střelba v Kramatorsku.Co to tam je? Nikdo, neví. Co to do prdele je? No támhle. Ono to střílí. Z kulometu po nás střílí. Přece to vidím. (S vynecháním všech nadávek).

 

Luhansk. Střelba v centru. Berkut utočí na zbytky ukrajinské armády ve městě.Pokud vím, tam jsou ukrajinští vojáci. Luhanský Berkut tam šel. A zamaskovaní kluci jsou tam taky… protože zevnitř střílí. Automat z pravé strany, z pravé strany. Vidíte tam u těch aut. Ještě tam dál. Jak vidíme, přijelo auto dopravní policie a zablokovalo tady cestu, a nejen ono, ale ještě… Kluci se schovali, já asi taky zalezu do auta k novinářům… Vidíme vybíhat další lidi. Střílejí velmi blízko, asi jenom dvacet metrů ode mě střílí muž ze samopalu kalašnikov směrem k vojenské budově… Na otázku, jestli je tam národní garda, nemohu odpovědět. Mohu říci, jenom to, co mi říkali před útokem na budovu, že jsou tam jenom ukrajinští vojáci. Říkal mi to asi jeden ze zástupců Berkutu, který tu stál se samopalem. Říkal, že jsou tam ukrajinští vojáci a jací přesně, neupřesnil.


Luhansk noční střelba ve městě, letadla nad nočním Luhanskem.


Nechoď tam! Začala přestřelka. Rozdávají zbraně. Tam se strkají, perou. Někde nad Luhanskem letí letadlo. V oblasti vojenské správy něco vybuchuje. Co se tam přesně děje, zatím nevíme…… Telefon: Ano jsem v éteru Lugastreamu… Co vidíš. Zase začali střílet. Ano jsem v éteru. Máme tady útok se střelbou, výbuchy. V podstatě vážná situace u vojenské správy. Než jsme přijeli, střílelo se silněji, teď všechno zase utichlo, asi to jde ve vlnách. Stojím na druhé straně blízko stromů, protože… Snažím se točit, jak se dá, je tma. Myslím si, že dnes se už nic moc nestane…..


Kostantinivka podvečerní události. Lidé staví zátarasy.Podle svědectví jednoho z občanů došlo ve městě Konstantinivka v Doněcké oblasti k výsadku z vrtulníku a občané se rozhodli stavět barikády a bránit své město. Zatím nejsou informace o zraněných či mrtvých. Cesty jsou uzavřeny, sirény kvílejí – zkrátka válečný stav. Reportéři se svěřují, že jim je velice těžko, že chvílemi se velice bojí. Napřed se prý rozezněla ve městě siréna, načež lidé vyšli do ulic. Viděli přistávat ten vrtulník…..Počkej z pravé strany se ozývá střelba….Jeden ze zátarasů postavených okolo celého města někdo zapálil. Nevíme kdo, ale zátaras to byl náš. Je tady hustý kouř, z toho zátarasu, co hoří…Zmlkni, to není sranda. Někde se střílí………No nic, půjdu do sklepa, zásobit se konzervami…

 

Stručný překlad videí (kurzívou): Ivana Christová

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments