Ukrajina a naše média II

15. 4. 2014, TV Nova: Zprávy, noviny či jak se to jmenuje. Prvních 8 sekund dramatická hudba, pak následuje první blábol. Kyjevská vláda vyslala na východ Ukrajinskou armádu, která slaví první úspěch. Separatisté zaútočili na letiště, to se ocitlo pod palbou a je teď znovu pod kontrolou Ukrajinské armády.


Ukrajinská armáda je v troskách, palivo kupují oligarchové, východní jednotky nebo jednotky povolanců jsou nespolehlivé. Jako zde, kde část sloužících vojáků dostala od obyvatel civilní šaty a peníze na cestu domů a někteří se přidali na stranu občanů.Ale zpátky k reportáži. Nejedná se o letiště, není tam žádná používaná přistávací plocha. To takzvané letiště je opuštěné. Na ploše se nachází několik nefunkčních vrtulníků. Takzvaní „separatisté“ byli místní občané, kteří tam sledovali pohyb tzv. armády. Žádná bitva se tam nekonala. Je to něco podobného, jak v jedné obci (jméno si nepamatuji), v níž byl na pozemku opuštěné továrny udělán výsadek komanda ze dvou vrtulníků a přitom byl postřelen hlídač objektu, protože měl maskáče. Ve třicáté sekundě se separatisté promění na prorusky smýšlející obyvatele. Zde se objevuje tank, který je použit v reportáži vícekrát. Na tomto videu si ho můžete prohlédnout vcelku.


Jinak, abych nezapomněl, celou dobu je na obrazovce nápis „Ukrajinská armáda čistí východ země“, to nebudu komentovat, možná to čistí doběla. Pak následují dramatická slova „tisíce vojáku na obrněné technice se blíží vytyčeným cílům“. Znovu nastává změna, ze separatistů, kteří se před sekundou změnily na proruské smýšlející, se stali ruští ozbrojenci. Mezitím, nevím proč, se mihne záběr obrněného vozidla junty, aby následovala sekunda střelby v Kramatorsku ze dne 12. 4. 2014 Video zde.


Kdo se bude dívat pozorně, nebo si najde pozdější záběry, zjistí, že se nejedná o ostrou střelbu. Pokud se někomu zdá, že ti to vojáci jsou dobře vycvičení, musí si uvědomit, že junta v Kyjevě propustila 4 000 členů Berkutu, spoustu policistu a vojáků, kteří by ji mohli ohrozit. Také se jedná o lidi, mezi cca 40-50, kteří sloužili v Afghánistánu. Pak nasleduje perla „v Kyjevě se sešly tisíce lidí požadující tvrdší postup proti ruským separatistům“. Nevím, nějak si nedovedu představit slovenského separatistu v Čechách. Nehledě, že na tom shromáždění byl Pravý sektor neboli banderovci neboli UPA, a to jenom ve stovkách. Pak následuje guláš, dvě různé osoby jsou smontovány do jedné a samozřejmě jsou použity sekundové záběry, kde je použit rozhovor, který je vytržen z kontextu. Video s Dobkinem a celý rozhovor s Carjovem.


Rozhodně nevím, kdo to je, nebo co to je „proruský kandidát“. Nemyslala snad NOVA ruský mluvícího kandidáat z východní Ukrajiny? Nakonec se dozvíme, že si někdo telefonoval, ale nedozvíme se nic, protože cizí telefony se přeci neposlouchají.


Nevím, asi jsem méně chápavý, ale proč tam ta média pořád míchají to Rusko? Rusko nebo Krym, to je přece následek konání Kyjevské junty, která za dolary z USA a hřiven od oligarchů platila čtyři měsíce Maidan. Nebo si někdo myslí, že těm pěti až deseti tisícům nacionalistům na Majdanu nosili hodní občané jídlo, léky, pálky, benzín, láhve, baterky, nebo jen tak samy se ta „hovna“ z Majdanu vyvážela? Ale co, zázraky se dějí, třeba i na Majdanu.Zajímavé je nahlédnout do diskusí pod různými články. Jedná část lidí pochopila, že se jedná o puč oligarchů, kteří měli obavy, že oligarchové kolem Janukovyče všechno vyzobou. Tak si pozvali na pomoc nacionalisty. Druzí nesmyslně označují ty druhé jako komunisty nebo Rusáky. Přitom na Ukrajině přes dvacet let vládne vyspělý oligarchický kapitalismus s tou nejvíce neviditelnou rukou trhu. Tam přece také my směřujeme, je to náš dlouhodobý cíl. Junta v Kyjevě se opírá jen o zbytky armády pocházející ze západní Ukrajiny a o rychle vykvašenou Národní gardu složenou z dobrodruhů a nacionalistů z Majdanu a UPA.


Našel jsem na velice zajímavé a dlouhé video, které dokresluje, kdo vlastně vládne na Ukrajině. Dopravní policie kontroluje na blok-postu auto. V autě sedí známý novinář, který je také znám z televizní obrazovky. Dochází k nedorozumění. Po nějaké době přicházejí, řekněme „normální policisté“ a nedorozumění trvá. Po dalších minutách dorazí zásahová jednotka, nedorozumění trvá. Nakonec dojde, hádejte, člen Pravého sektoru a Sebeobrany, což není nikde v ústavě či zákoně upraveno, že by tyto složky měly nějakou právní moc. Nedorozumění utichá. (Video zkráceno.)

 


Připadá vám to v právním a demokratickém státě normální?


Zde máte pár videí s příslušníky Národních gard, kteří jsou dozajista demokratičtí a pro rusky mluvící Ukrajince mají plné porozumění.


Co takhle "bojovníci" Pravého sektoru na neoznačených autech? Nepřipomíná vám to něco?


Ale nic, přece jen je to hodně písmenek na čtení, člověk by musel sám hledat informace a co je horší, samostatně přemýšlet.


Proto milí Ovčané, z naší milé „Ameriky“ od ÚV USA došla nová direktiva stádního myšlení pro EU. K přečtení zde (jinak večer v TV):

iDnes

ČT

České noviny

Týden


A jak je to ve skutečnosti? Podívejte se na úvodní foto (zdroj) k článku a zkonfrontujte s vyjádřením Jen Psakiové, tiskové mluvčí amerického ministerstva zahraničí:NOVA zprávy nalezeny zde

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments