Ukrajina formou otázek

1) Komu nevyhovoval předmajdanovský status quo na Ukrajině?


2) Znali účastníci Majdanu podmínky Asociační dohody, nepodepsání které bylo důvodem proč vyšli do ulic? Věděli co přinesou Ukrajině – jejímu státu a jejímu lidu "pomoc" (půjčka) MMF a požadavky na osekání státu, omezení a zpoplatnění služeb, privatizace nerostného bohatství, snížení mezd a zvýšení cen nejdůležitějších komodit?


3) Je postmajdanovská demokracie legitimnější a vyspělejší než byla ta přemajdanovská – pokud jde o způsob volby i pokud jde o vztah moci vůči voličům a obyvatelům země?


4) Jaká budoucnost, jaká perspektiva čeká obyvatele Ukrajiny pod vládou nové kyjevské moci? Cítí se v takovém státě obyvatelstvo, zejména menšiny bezpečně?


5) Co dobrého přinese postmajdanovská destabilizovaná Ukrajina s  extrémně nacionalistickou až fašistickou  kyjevskou mocí  Evropě, která se s ní prý hodlá ekonomicky a politicky sbližovat? Co pozitivního přinese obyvatelům Evropy v otázce bezpečnosti, co v otázce zabezpečení stabilního zásobování surovinami z Ruska, co v otázce ekonomické (nákladů a zisků), co v oblasti zkvalitňování principů parlamentní demokracie?


6) Kdo bude profitovat a kdo tratit na této nové Ukrajině? Vyhovuje nový stav na Ukrajině spíš  Rusku, Evropě, USA anebo lidu Ukrajiny včetně národnostních menšin?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments