Úsporný balíčekLaik opět žasne, jestli se diví odborník, nevím. Naše média názory divících se odborníků stejně neotisknou. Jde o páně Janotův úsporný balíček. Jak je v této zemi v poslední době zvykem, úsporná opatření opět zaplatí nejchudší. Ne nadarmo byl pan Janota náměstkem ministra financí pana Kalouska, kterého nějaké socky vůbec nezajímaly. Nezajímají ho nadále i jako jednoho z lídrů nové politické strany. Tento postoj je z pohledu bývalého křesťanského demokrata docela pozoruhodný – copak pan Kalousek nikdy nevyznával křestanské ctnosti, jako je pokora nebo soucit s ubohými? Relativně nedávno papež Benedikt XVI. označil další smrtelné hříchy současné generace, mezi nimi i hromadění majetku, ani to panu Kalouskovi nic neříká? Nebo byla panu Kalouskovi příslušnost ke křesťanským demokratům jen odrazovým můstkem k politické kariéře?


Pan Topolánek se nechal slyšet, že přijme balíček pouze jako celek. Pochopitelně, jak jinak – jeho se v podstatě netýká. Pana Topolánka bude stát nanejvýš padesát tisíc, když si před rokem formou úlev na daních přihrál skoro tři sta tisíc. Slogan „My jsme za vodou – a co vy?“ lze chápat především tímto způsobem. Předseda ODS chtěl dokonce zavázat šéfy ostatních politických stran k písemnému slibu, že oni učiní totéž. Když to pan Paroubek odmítl, označil to pan Topolánek za další důkaz věrolomnosti šéfa Lidového domu.


Jedním z argumentů, proč nepřidat důchodcům, je nízká inflace. Důchodci prý mají svůj příjem jistý a propuštění ze zaměstnání jim nehrozí. Jenže zvýšení DPH opět zaplatí oni a reálná výše jejich důchodů se sníží v nejlepším případě o několik set korun, v horším o tisícovku. To už je 10 % průměrného důchodu. Pan Topolánek je přitom ochoten se vzdát pouze 4 % svého platu. Pane předsedo ODS, kde je solidarita, kde je vůle také nést následky hospodářské krize? Ještě hůře na tom budou rodiny s malými dětmi, jejichž příjmy budou seškrtány hlava nehlava. Když se to panu Paroubkovi nelíbí, je označován za kverulanta a příčinu zkázy státního rozpočtu.


Je nepochopitelné, že ODS dělá z devadesáti procent národa dojnou krávu a přitom předpokládá, že jí tito lidé budou volit. Proč? Na základě směšné negativní kritiky ČSSD? Na základě modrých bilbordů, hlásajících, že zná řešení? Jaké zná řešení, předvedla minulá vláda. Inflaci, masové zdražení všeho možného bez jakékoli kompenzace.


Charakteristická je reakce na „ vajíčkovou “ aféru. Když se házela vajíčka na předsedu ČSSD, bylo to spravedlivé vyjádření vůle lidu. Pan Topolánek kategoricky nesouhlasil s tím, aby ministr vnitra házení vajíček označil za teroristický čin. Pak kdosi hodil vajíčka na pana Topolánka a stal se z toho kriminální skutek nejtěžšího kalibru. Proč?


Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments