Ústavní puč po česku
Tak nám odložili volby.

Ústavní soud usoudil, že způsob, jakým byly odhlasovány v parlamentu, by mohl nenávratně poškodit ústavní právo poslaneckého přeběhlíka Melčáka na korýtko. Ústavní soudci prý potřebují více času, aby posoudili oprávněnost tohoto Melčákova „základního lidského práva“. Rozhodnutí přijali titíž soudci, kteří se usnesli, že bezplatné zdravotnictví na základě veřejného zdravotního pojištění nevylučuje zavedení „regulačních poplatků“. Jsou to ti samí soudci, kteří odsouhlasili slepenec „reformních“ zákonů Topolánkovy vlády.

A tak nás v době největší poválečné ekonomické krize čeká období nestability, v němž se ještě lépe bude dařit všem zákulisním šíbrům. Astronomické deficity a zadlužení státu budou moci přes všechny proklamace v nově vzniklém chaosu dále akcelerovat.

Vše bude mít ještě jeden dopad. Nová aféra spolehlivě zakryje a zahladí všechny předchozí – od Toskánska přes podivnou inzultaci Topolánka až po Kalouskovu ochrannou ruku nad odsouzeným Šnáblem a Janouškovy švýcarské miliardy. Navíc poskytne další potřebný čas na to, aby voliči zapomněli na důsledky pravicové vlády a byli patřičně zpracováni naší mediální mašinerií.

Bylo by to směšné, kdyby to nebylo k pláči.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments