Už máte svého favorita na přeběhlíka?

http://parlamentnikluby.cssd.cz/image.php?id=610389Snad příliš nepřeháním, když řeknu, že zlatým hřebem do rakve důvěry české veřejnosti v politiky a politiku byli „přeběhlíci" – poslanci, kteří byli zvoleni za nějaký program, ve sněmovně však podporují program jiný. Nejčerstvější případ je ze včerejška: do té doby poslanec ČSSD Kosta Dimitrov přeběhl do zbrusu nové, ještě teplé strany SPO Miloše Zemana (který se jak známo, mýlil v politice), čímž se z marginální, byť ambiciózní partičky stala rázem strana parlamentní.


Možná už to jenom nemohl Kosta Dimitrov s Paroubkem vydržet (opravdu nemohl, těch pár měsíců?), to by třeba ještě dalo jakžtakž pochopit, ale on chce za novou stranu kandidovat ve volbách!


Je to drzost, ztráta soudnosti, či přímo ztráta studu?  Proč by někdo volil za poslance člověka, který prokázal, že jeho chování ve sněmovně je nevyzpytatelné?  Proč by někdo volil stranu, která absorbuje přeběhlíky a staví je na kandidátky? Od tohoto okamžiku hlas pro SPO znamená legitimaci přeběhlictví. Jestli se po volbách SPO skutečně dostane do sněmovny, jak si dělá Zeman zálusk, bude to jasný důkaz toho, že Češi nedokážou politicky myslet a nechají se utáhnout na vařené nudli. Potom dobře jim (nám!) tak.


A to samé platí o dalších přeběhlících a především recyklátech z TOP09.


Jedině pokud tyto dvě partičky (jedna obskurní a druhá arogantní) zůstanou ambiciózní marginálií před branami Sněmovny, bude to znamenat, že politika v této zemi má snad ještě nějaký smysl, či spíše naději na něj.


Pokud se ovšem SPO a TOP09 do sněmovny dostanou, dosáhne zhovadilost a kocourkovská absurdita české politiky svého nového vrcholu, který ovšem bude velmi pravděpodobně ještě v tomtéž volebním období překonán. A možná nejednou.


Převzato z blogu Tribun


Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments