Už toho bylo dost

Kolikrát lze slyšet v hospodách, tramvajích či při nákupech, že nás politici stále podvádějí. Kolikrát jsme se již přesvědčili, že byť před kamerami si partajní předáci hrají na zlé hochy, jimž jde prý o koncepce a ideje, tak v zákulisí se poplácají po zádech a najdou shodu, byť by šlo o kontrakt s ďáblem. Kolikrát jsme se během dvaceti let od převratu zklamali a postupnou zkušeností zjistili, že velké partaje si s námi s občany hrají jako kočka s myší? Navíc jde o stále stejné tváře a stále stejné politicky korektní řeči a hesla. Když potřebují partajníci něco nepopulárního prosadit, tak se jako nedohodnou a povolají tzv. uřednické vlády. Ty pak špinavou práci odvedou za ně, a světe div se, dle tzv. průzkumů veřejného mínění jsou lidé jako bývalý komunista pan Fischer neskutečně populární. Aby voliči měli alespoň zdání inovace, tak stejní lidé ze sněmovny vytvoří na zeleném stole nové partaje jako je strana zelených nebo tzv. TOP 09. Pořád jde přitom o tytéž lidi, co se již pár let potulují v kuloárech sněmovny nebo senátu. Jenže volič musí mít pocit, že je zde něco nového, což prý bude konečně tím pravým. Je volič skutečně takový hlupák nebo z nás tady někdo hlupáky dělá?

 

Demokracie je prý VLÁDA LIDU. Jaká vláda lidu? Lid to je volič. Jestli má nějaký vliv na politiku, tak je to právo hlasovat ve volbách. Tak proč „lid“ volí stále stejné kašpary a profláknuté politické programy, které stejně hned po volbách padnou v hluboké zapomnění? Nebylo toho už dost? Zvolme konečně jiné lidi a jiné strany. Ukažme těm politickým manipulátorům s veřejným míněním, že nejsme tupé stádo, co na sobě nechá dříví štípat. Volme konečně nové tváře a zaměřme svou pozornost na neparlamentní strany. Spousta z nich má zajímavé programy a vyjadřují svá přesvědčení poměrně neotřele a politicky nekorektně.

 

Vládnoucí elitáři počítají s tím, že voliči, jsou natolik různorodá masa, rozdělena ve svých zájmech, že nejsou schopni se organizovaně vzepřít panování notoricky známých partají a budou při stále opakovaně stejné volbě stále čekat na zázrak. Tento zázrak by prý měl vzejít ze středu stejných politických lídrů a skrze kosmeticky upravované politické programy stran typu ODS, ČSSD, Strany zelených, KDU-ČSL, KSČM nebo obskurních politických novotvarů jako je TOP 09.

 

Je na čase jim ukázat, že voliči jsou schopni se vzbouřit vůči zažitým schématům a sáhnout po zcela jiných lidech i politických programech. Udělejme to, jinak z tohoto bludného kruhu nikdy nevybředneme.

 

Udělejme to, protože elitáři rozkradli a prohospodařili státní rozpočet a nyní nám opět vzkazují, že my občané si musíme utahovat opasky. Nažrali se a my si to prý zaplatíme. Necháme si opět líbit takovou aroganci moci?


Rádi bychom vás informovali o novém portálu s názvem "Volte nevyvolené". Adresa je: http://www.voltenevyvolene.cz. Tato iniciativa, jejímž jádrem je právě zmíněný portál, má za cíl snažit se přesvědčit občany ČR o tom, že má smysl volit neparlamentní (možno dodat i "malé") politické strany a že dát jim svůj hlas neznamená jej zmařit.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments