Už vím, proč si v ČT nechali Zdeňka Velíška

Tohle pro mě byla vždycky, až do včerejšího večera, záhada: Proč si ve zpravodajském týmu ČT, když si jej přetvořili v příkladnou mládežnickou úderku, ponechali mezi sebou jednoho starce – totiž Zdeňka Velíška? Že by tak učinili z úcty ke stáří, když s výjimkou tohoto Velíška se všemi staršími redaktory vytřeli podlahu a pak je vyhodili? To nedávalo smysl, ale jak říkám, jen do včerejšího večera, kdy zmíněný pan Velíšek v programu Horizont vyjevil, jak on vidí situaci v současné rozvalené a na pokraji občanské války stojící Ukrajině.

Dejme mu tedy slovo: Za revoluci na Ukrajině je co děkovat všem politikům EU, kteří tam v posledních měsících neúnavně jezdili a revoluci v potu tváře tam připravovali. S úsměvem triumfátora nám tedy Zdeněk Velíšek oznámil, že vyslanci EU (včetně našeho občana Štefana Fülleho), revoluci na Ukrajinu prachsprostě vyváželi, což bylo až dosud v mezinárodním styku prohlašováno za nepřípustné a nedělali to ani komunisté. Ale Velíškovi se to naopak, soudě podle jeho zářivého úsměvu na tváři, přenáramně líbí, a na poznámku spolubesedujícího redaktora Horizontu, že teď, po vítězné revoluci by se snad měl dát aspoň kousíček prostoru i politickým názorům z východní a spíš Rusku nakloněné části země, vyjekne Velíšek doslova vyděšeně: Tak to ne, jak by se na to dívali ti Ukrajinci západní, kteří si revoluci s tak nadlidským úsilím vybojovali.

V tomhle místě jsem tedy pochopil, proč je redaktor Velíšek vedení zpravodajského týmu ČT tak drahý a nenahraditelný – a v tomto místě jsem televizor též vypnul.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments