VH: Všichni lžou. Já nikdy

Ke změně amerického postoje ve věci radaru v Brdech se vyjádřili Václav Havel i Jiří Paroubek. Z jejich výroků vznikl na stránkách Práva duel, jehož podstatnou část jsem okopíroval.

 

V.H.: "Podle mne to byl problém česko-český. Byla to otázka, co zvítězí, zda zahraniční politika založená na solidaritě, na spojenectví, na vůli vzájemně si pomáhat, anebo česká vyčůranost. Pokud jde o Rusko, domnívám se, že mu je v podstatě jedno, jestli ta koule v Brdech bude, či nebude. Rusko nás zkouší. Zkouší, jak moc se ho  bojíme. Je škoda, že tuto zkoušku nemůžeme absolvovat až do konce."
 
J.P.: "Vkládali jsme velké naděje v Baracka Obamu, který je zřejmě právem označován za ‚socialistu‘, fandili jsme mu ještě před jeho nástupem do funkce a fandíme mu dnes ještě více. Víme, že jeho politika naráží na odpor konzervativců typu Mirka Topolánka, Alexandra Vondry, Karla Schwarzenberga, ale i Václava Havla, kteří touží po světě železných opon. Jejich koncept je ovšem konceptem minulosti"
 
V.H.: "Lžete. Padesát let jsem naopak – v rámci svých skromných možností – přispíval k pádu železné opony. Na rozdíl od vás."
 
J.P. v obsáhlejším dopisu: „Nedávný tzv. dopis bývalých představitelů střední a východní Evropy, jehož jste významným signatářem, se snaží torpédovat vybudování nové bezpečnostní architektury Evropy i světa a vrátit svět do období celosvětové konfrontace. Ta v období konzervativního prezidenta Bushe vedla k vyvolání dvou válečných konfliktů v Iráku a Afghánistánu a vedla ke zcela zbytečnému nárůstu napětí mimo jiné s Ruskem. Trvám na tom, že chcete Evropu a svět znovu rozdělovat a nejste schopen pochopit potřebu hledání nového celosvětového konsensu a dialogu, který je nezbytný při řešení palčivé situace v Iráku, Afghánistánu, Íránu, ale i Severní Koreji."
 
Sami si můžete rozhodnout, kdo se vyjadřuje k věci a argumentuje, a kdo nadává a používá pseudoargumenty (že jsme si cosi ověřovali sami o sobě!).

 

Na souboj reagovali na Novinkách čtenáři. Z těch komentářů, které kritizovaly J.P., vyjímám:


Havel má naprostou pravdu ! Ale na té zkáze se hlavně podepsali Paroubek a Zaorálek. Oni nás tlačí opět do Ruského chřtánu ! Paroubek je v Rusku už jako doma a napojení ČSSD na Rusko je všeobecně známo !


Paroubek jak brouk pytlík,všude byl,všechno viděl,všechno zná a všichni jsou nějak pomatený a tajtrlíci….k tomu není co dodat je to sebestředný a člověk bez kultivace a charakteru.


Když jsem zde napsal, že se obávám, že je ten pa-Roub asi velmi vážně duševně chorý, myslel jsem to doopravdy! Uělejte s ním už něco! Přestává se kontrolovat a začíná být nebezpečím pro všechny!


Bohužel asi máte krutou pravdu je nebezpečný pro všechny víc jak si dokážeme domyslet.


Paroubek je přesný politiik levice. Levě se chová a pravě bere. A jeho dav ukoptěnců mu to žere.


Tady vubec nejde o to co Paroubek podporuje, ale o to co tvrdí o jiných. Eva Strouhalová má pravdu, Paroubek si myslí, že má na všechno recept a jedině on je ten správný na záchranu světa.


Je vůbec možné, aby se takový duševní mrzák Paroubek takto vyslovoval o Havlovi? Akorát se znemožňuje ve světě.Jediným vysvětlením je, že je to histerické mlácení kolem sebe, když už neví kudy kam.Jeho politický konec se nezadržitelně blíží.A to foto ještě podporuje fakt, že jeho přechod od opice není zcela dokončen.


Jak si vůbec může dovolit STBák "roco" něco vyčítat Havlovi !!!


Paroubek i s Dráthem patří do psychiatrické léčebny!!! Paroubek totiž začíná trpět homozou(míchá se mu ho-no s mozkem) a pro samou sebezálibu si není schopen uvědomit, že stále více šlape do ho-na. Je to samolibý bl-ec, který přivede soc. dem. na okraj propadliště. Zničí sociální demokracii a hlasy pro jeho stranu dostanou komunisti. Je to hnůj!!!

 

Všechna ta vyjádření vyjadřují dojmy autorů, jejich představy, postoje, nenávist, ani jedno jediné se nezabývá podstatou sporu Havel – Paroubek, nepřináší věcný argument, citát, důkaz. Tihle lidé si myslí, že jejich expresivní žvanění a nadávání důkaz či argument nahradí.

 

Po dvaceti létech „svobodného" vývoje není český pravicový diskutér ve své drtivé většině schopen komentovat politické události věcně, s přehledem, tak, aby se snažil oponenty o své pravdě přesvědčit.

 

Nadává.

 

Ostatně – pravicoví politici a komentátoři na tom nejsou o mnoho lépe.

 

Jeden z novinkových komentátorů, patrně levicový, hrozně ublížil panu Havlovi tím, že ho citoval: „Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítel socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách světového imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků a vykořisťovat v nich lidi, a tak dále a tak dokola. Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte…" Václav Havel, 16.12.1989.

 

Tak, tak. Všechno jsou to lži.


Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz


Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments