Václavák patřil Lennonově písni ImagineAž na osm tisíc lidí se v úterý v podvečer sešlo na Václavském náměstí v Praze, aby svou účastí a především zpěvem podpořili myšlenky Světového pochodu za mír a nenásilí, jehož desetičlenná delegace je právě v těchto dnech v Praze. V rámci úterní MÍRparty tak vyvrcholilo několikaměsíční snažení organizátorů české části pochodu složených ze spektra neziskový organizací. Delegace pochodu bude ve své cestě ve středu pokračovat směrem do Budapešti.

Praha, 3. listopadu 2009 „Vidět zpívat celé Václavské náměstí bylo pro mě zážitkem na celý život,“ uvedl Rafael de la Rubia, mezinárodní mluvčí Světového pochodu za mír a nenásilí. Obdobné dojmy měly také ostatní členové základního týmu pro které je Česká republika 24. zastávkou na jejich tříměsíční pouti světem, která skončí až 2. ledna 2010 v Argentině. „V každé zemi nám místní dobrovolníci předvádějí a představují kulturu a mentalitu svého národa. Musím však říct, že na Prahu si budu určitě pamatovat. Ať už na dnešní MÍRparty nebo na nedělní přivítání v tradičních krojích, které nás čekalo na letišti,“ uvedl de la Rubia.

Během úterní akce na pódiu v horní části Václavského náměstí vystoupila řada zvučných jmen českého, ale i světového showbusinessu. Kromě finalistů Československé SuperStar podpořil myšlenku Světového pochodu za mír a nenásilí světoznámý sbor Harlem Gospel, který je v těchto dnes v Čechách na turné. K největšímu karaoke Lennonovy písně Imagine se pak přidal i Zbyněk Drda, Michal Foret, Klára Kolomazníková či Jan Budař, který s Lucií Váchovou celý večer moderoval. Po karaoke se vydalo shromáždění na průvod večerní Prahou. Vše pak bylo zakončeno zpět na Václavském náměstí vypouštěním thajských luceren přání za doprovodu písničky Světového pochodu „Rainbow“ od Jana Vlasáka. Svým zpěvem písničku podpořil také Harlem Gospel. Celá akce byla ukončena kolem deváté hodiny, kdy celovečerní program završila skupina Ekvátor.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments