Vak Přerov: Ukázkový příklad, že to jde bez koncernů, levněji a pro lidi i města výhodněji

Jasně, stručně, výstižně. Slovy člověka, který 20 let působí v představenstvu okresní vodárny: "Toto, co proběhlo v minulých letech kolem okresních vodáren v ČR, byla lumpárna. Vodárnu jsme si nechali, vodu si prodáváme sami. Města táhnou za jeden provaz a proto znovu uzavřela dohodu na dalších 10 let, že nic prodávat ani dělit koncernům nebudou."

 

V ČR existují slušní politici, kteří pracují pro lidi. Zdravý selský rozum může zvítězit nad mocí peněz, manipulací a případně i korupcí. Vše je to o lidech. Na zasedání akcionářů z řad měst a obcí, k 20 výročí existence společnosti Vodovody a kanalizace Přerov, a.s., kterou vlastní města a obce, připomněl předseda představenstva městské vodárny většinu manipulačních a nátlakových akcí, kterým byli zastupitelé měst a obcí Přerovska během posledních 10-12 let vystaveni ze stran “nahaněčů” koncernů (viz toto video). Je v něm:


  1. Vysvětlen vývoj v okresních vodárnách a chování i práva všech účastníků “hry” kolem vody, včetně činnosti konspirativních skupin, pracujících více či méně skrytě ve prospěch koncernů. Jsou zde také podrobně vysvětleny manipulační praktiky použité na starosty a zastupitele a princip provozního modelu – tedy, že se zprivatizují zisky a komunalizují a socializují náklady

  2. Popsán proces, který s drobnými obměnami proběhl v okresních vodárnách po celé České republice. Dle výsledného stavu vodárny dnes můžete vidět, v kterých regionech se politici nechali zkorumpovat, případně byli zmanipulováni a v kterých regionech se naopak politici měst a obcí spojili, hájili společně zájmy občanů, měst a obcí a vodárnu ubránili.


Vak Přerov patří mezi 1/3 okresních vodáren, kterou slušní politici ubránili. Dnes tyto vodárny mají zainvestováno, investice financují z velké části z dotací EU a cenu vody mají často levnější než ty “privatizované” se zahraniční “know-how”, kde se sliboval 30 let růst ceny vody pouze o inflaci, o čemž dnes nikdo z politiků a už vůbec ne z koncernů ani nedutá. Vše je to o lidech. Na Přerovsku manipulace neuspěly, v sousedním Zlínsku ano.

 

Chcete znát výsledek? Klikněte na tento článek.

 

Chcete znát čísla? Najdete je zde.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments