Vám poděkování a lásku

Poděkování straně a vládě za novoroční dárek. To poděkování patří straně TOP09 a bývalé vládě Nečasově, tedy ne té dnešní, ani té budoucí.

Minulý týden jsem dostal přípis, ve kterém mi bylo sděleno, že od ledna roku 2014 dostanu přidáno na důchodu 34 korun českých. Zavýskl jsem radostí a propočítal, co všechno si za to můžu koupit. Tak třeba jeden chleba plus jeden rohlík měsíčně navíc, nebo také jedno a půl piva v naší hospodě za měsíc. Za rok by to dělalo celkem 18 piv. Rovněž z přidané částky (jelikož jsem kuřák) si můžu místo chleba, rohlíků a piva za celý tento rok koupit navíc 5 krabiček cigaret. Zajásal jsem nad těmi možnostmi vylepšení života. Přemýšlel jsem, co jiného bych si mohl za těch 34 korun měsíčně koupit, ale nic mne už nenapadlo, snad autobusovou jízdenku do okresního města, co bych tam ovšem pohledával, že? V novinách se uvádí, že důchodci dostali přidáno v průměru 45 korun měsíčně. Já mám tedy o jedenáct korun méně, to asi proto, že jsem odpracoval v životě pouze 42 let – tedy 0,85 korun (dříve 85 haléřů) za jeden odpracovaný rok.

Ten průměr, těch 45 korun, je zkreslen důchody lidí, jako je Špidla a jemu podobní. „Český eurokomisař Vladimír Špidla za svou pětiletou práci v Evropské komisi získá od bruselského úřadu starobní důchod, který dnes vychází na 110 tisíc korun měsíčně,“ píše se v iDnes.cz. Většina důchodců bude mít tedy méně než je ten průměr 45 korun.

No a co si z přidaného důchodu může koupit ten už vzpomínaný Špidla (a jemu podobní)? Tak těch bochníků chleba a rohlíků si může za rok koupit nejméně desetkrát více. To určitě nespotřebuje, takže dá z toho něco na charitu anebo to hodí do popelnice, aby si to z tama mohli vyhrabat bezdomovci. Starost o chudé se mu nedá upřít, vždyť to měl jako zaměstnání. Ostatně, charita a starost o chudé býval vždy vynikající a velmi výnosný džob, a je jím podnes.

Skoro 60 % obyvatel musí pracovat celý rok na to, aby se jejich roční mzda vyrovnala Špidlově jednoměsíčnímu důchodu! Jeho měsíčně zvýšený důchod bude tedy jedenáctkrát krát vyšší než běžných důchodců – tedy to zvýšení bude činit takovou pětistovku měsíčně. V minulé vládě (ale i v dřívějších) seděla většina zbožných katolíků (třeba ten bohabojný křesťan Kalousek) a tak se asi řídili onou proslavenou biblickou větou z Nového zákona: „Ten, kdo má, tomu bude přidáno, ten, co nemá, tomu bude odebráno i to málo, co ještě má.“

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) by se mělo přejmenovat na vhodnější a přesnější název, tedy na Ministerstvo Pro Sociálně Vyloučené. Ono totiž to ministerstvo se stará o pracující tak, aby se měli hůř a hůř. Dobře jim tak, manuálům jedněm, měli se lépe učit. Proč neabsolvují třeba kurzy pro podnikatele? Jsou líní a neschopní, v tom to je! Kdyby byla celá republika plná podnikatelů a nebyl by k dispozici žádný makant, tak by se už potom mohlo MPSV úplně zrušit. Nebude totiž už koho okrádat, to pouze jeden podnikatel bude okrádat druhého, ale to přece bude jejich soukromá záležitost, nás ostatních se to nebude týkat. (Ježíšmarja, to abych se stal také podnikatelem! A to hned zítra!)

Jediný úkol uvedeného ministerstva, tedy ministra a jeho tisícovek podřízených úředníků, spočívá v tom, jak co nejvíce znepříjemnit chudým lidem život. Musíme přiznat, že tento úkol se jim daří naplňovat ve vrchovaté míře.

Zajímavé ovšem je, kdo všechno se do čela tohoto „Ministerstva pro chudobu“ mermomocí chce dostat, a jak se tam usilovně cpou, jak chtějí za každou cenu sloužit chudým a nezaměstnaným. No není divu, ono to totiž docela dost vynáší a na chudobě se přece vždycky nejvíce vydělávalo.

Že tomu Kalouskovi a spol. není hanba, že se nečervená studem, ále, vždyť je to katolík, takže není divu. Jeho bohumilý čin, tedy to darování neskutečného bohatství církvi, mu zaručuje, že v nebi, kam se určitě za to dostane, bude sedávat po levici archanděla Gabriela, po jeho pravici zase bude sedávat expremiér Nečas a Nagyová mu může sedávat na klíně. Ta odměna je určitě nemine. A každý den jim archanděl Gabriel bude připomínat, že učinili naprosto správné rozhodnutí, tj. že ubrali důchodcům a dali to církvi, aby mohla nadále působit na zvelebování morálky a upevňování náboženského cítění obyvatel. A Bůh jim ze svého Trůnu bude žehnat.

My důchodci, si jsme ale naprosto jistí, že zde na zemi jednou bude Kalousek (a jeho kámoši) sedět v teplákách na Mírově, a tak většina důchodců přece jenom bude mít jakési zadostiučinění.

P.S. V nadpise použit verš Vítězslava Nezvala

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments