Varování: Čína hodlá zaříznout americký dolar!
Čínská centrální banka oficiálně navrhla novou „nadnárodní měnu“, která by měla být ovládána Mezinárodním měnovým fondem. To by mohlo mít velké dopady pro takřka všechny investice, které vlastníme.

Pokud jste si mysleli, že vše, čeho jste svědky v ekonomice během posledních dvou let, je naprosto bezprecedentní, teď máte další důkaz.

Lidová banka Číny, což je centrální banka pro 1,3 miliardy lidí a největší americký věřitel – právě vydala zprávu o hospodaření, která vyzývá svět, aby opustil americký dolar jako světovou rezervní měnu … a Mezinárodní měnový fond, aby emitoval novou „nadnárodní měnu“.

Nenechte se ničím mýlit – Jestliže Čína a další velké země s velkými kapitálovými rezervami půjdou  dál tvrdošíjně za tímto cílem, mohlo by to mít ohromné dopady na téměř vše, co vlastníte.

Může to mít dopad každý jednotlivý trh s cennými papíry a komoditami, který je provozován ve Spojených státech.

Může to ovlivnit hodnotu všech dlouhodobých amerických státních dluhopisů … podnikových dluhopisů … komunálních dluhopisů atd.

Může to způsobit vzestup cen zlata do předtím nepřekonaných výšin … a může to odpálit doutnák pod cenami ropy a plynu a vystřelit je do stratosféry.

Ačkoli se mi to vůbec nelíbí, není to pro mne žádné překvapení, stejně tak jako pro každého, kdo dlouhodobě sledoval historické souvislosti.

(Redakčně kráceno)

Překlad: Stan

Zdroj: Money and Markets

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments