Vědecký výzkum plošné distribuce ideozločinu

Moto: A strážmistr doma alespoň vyplnil opět jeden dotazník: "Nálada mezi obyvatelstvem: Ia."
Jaroslav Hašek, Švek

 

Televize Nova informovala, že hned dvě ministerstva budou vědecky zkoumat (čas na videu 11:30) plošné rozložení sympatizantů (dále jen Sympatizanti) pravicových radikálů (dále jen Extrémisté). Název „speciální bezpečnostní výzkum" je skutečně pěkný eufemizmus a média ho jistě ocení.

Memento nové vlny českého neonacismu bylo prezentováno dvěma místními důchodci, kteří patrně nemají co ztratit, a tak řekli pravdu. Neměla by být Nova stíhána za nevyváženost zpravodajství? Ale jak to vypadá, ono asi bude problém najít oponenta z řad starousedlíků. Ani Nova není všemocná.

 

A jak bude výzkum vypadat? Z výzkumu má být na první pohled jasné, kde a proč je nejvíc příznivců krajní pravice, kolik z nich s rasistickými názory jen souhlasí, a kolik z nich by se k Extrémismům chtělo aktivně připojit.

 

Ještě více prozradil populární politolog Miroslav Mareš. Otázky mají být formulovány tak, aby respondent (rozuměj podezřelý Sympatizant) nepoznal, co se v nich skutečně skrývá. Lidé totiž neodpovídají upřímně, nechtějí se chlubit svým rasizmem. Možná by mohly vypadat nějak takto:

 

1.Vaše oblíbená barva
a) černá 0 bodů
b) modrá 0 bodů
c) zelená 1 bod
d) oranžová 3 body
e) červená 4 body
f) bílá 5 bodů

 

2.Co uděláte, když vás přepadnou sociálně vyloučení občané
a) Odevzdám jim všechno, rány si sám ošetřím a omluvím se, že jsem jim to vyloučení způsobil 0 bodů
b) Odevzdám jim všechno, zavolám si záchranku a policii  3 body
c) Ani si neškrtnou, mám na ně speciální baseballovou pálku s politicky nekorektním nápisem 5 bodů

 

3.Co uděláte, když v bytě nad Vámi protáhnou etnickou zábavu do ranních hodin
a) Vezmu ženu a děti a půjdu spát do nedalekého hotelu. Pokud někoho z nich potkám na schodech, pochválím mu bohaté kulturní děditství. 0 bodů
b) Požádám je, aby se ztišili a když dostanu přes hubu (jako obvykle) zavolám policii 3 body
c) Po upozornění použiju tu pálku, co jste o ni prve mluvil, protože řešení b) již včera selhalo 5 bodů

 

Hodnocení :

0 – 5 bodů, multikulturně uvědomělý, řádný občan, oddaný police strany a vlády, co to žvaním, demokratickým ideálům
6- 9 bodů, Sympatizant
10-14 bodů, Extrémista
15 bodů, Extrémistický zločinec, tázající okamžitě zavolá zásahovou jednotku, která ho podle nového Pecinova protiteroristického zákona převeze na Guantanámo.

 

Ještě rafinovanější je pan ministr Kocáb, chce mít speciální portál, kde budeme všechno hlásit. Naše SMS bonzy se okamžitě promítnou do elektronické mapy. Už vidím pana ministra, jak sedí v křesle, brnká na kytaru a s káravým výrazem pozoruje naskakující body na obrazovce. Republika je pokryta vrstevnicemi a různobarevnými plochami, jejichž obrysy se mění v reálném čase podle přicházejících zpráv. Podle toho pak vyhlásí žlutý, zelený nebo červený stupeň ohrožení extrémismem. Jeho předpověď se navíc bude hlásit v televizním počasí stejně, jako bioindex a později se bude vysílat i ona mapa, ne nepodobná mapě synoptické. Technologie prostě mění svět.

 

Musím se ale přiznat, chtěl jsem zaspekulovat a koupit domény bretschneider.cz, bonzak.cz a zatepla.cz, ale už jsou obsazené. Tu poslední má dokonce jedna slovutná organizace, protože bonzáctví je překvapivě docela dobrý obchodní model. Zbývá snad jen prasknime.cz, ale to nemá tu šťávu. Navíc pan Kocáb má tu svou mapu pořád ještě v plenkách, i když já si myslím, že je posunuta o pár centimetrů dopředu. Ostatně jako mnoho jiných páně Kocábových nápadů.

 

Do budoucna bych navrhoval, aby se potom k těmto demaskovaným oblastem koncetrovaného Sympatizanstva a Extrémizstva přistupovalo individuálně, od rozdílného zdanění, přes různou intenzitu budování checkpointů, až po vyhlášení stanného práva, stoupne-li koncentrace Sympatizantů nad 5% oprávněných voličů. Máte-li mezi sebou Sympatizanty, dostanete do držky a basta! A tak to v demogratyckym statě ma bit, protože kazeň je to hlavni!

 

Převzato z blogu Nautilus

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments