Velitel Al- Kájdy v Iráku: Dopadený, zabitý, vymyšlený… a teď opět dopaden
23 Duben, 2009

 

I kdybyste se hodně snažili, tohle si nevymyslíte. AFP uvedla, že velitel Al-Kájdy v Iráku, Abú Omar al-Baghdádí, byl dopaden a zatčen. Problém je v tom, že o al-Baghdádím bylo předtím americkou armádou již jednou oznámeno, že byl dopaden, jednou tvrdili, že byl zabit a dokonce i to, že vlastně nikdy skutečně neexistoval.

 

„Abú Omar al-Baghdádí byl uvězněn dnes v Bagdádu“, oznámil mluvčí bagdádské bezpečnosti generálmajor Kásim Atta agentuře AFP. „Byly to irácké síly, které ho uvěznily na základě anonymní výzvědné informace“, dodal.

 

Mnoho otázek krouží kolem takzvaného vůdce politického křídla Al-Kájdy – Islámského státu Iráku, který vystupuje také pod jmény Abú Hamza al-Baghdádí a Abú Abdulláh al-Rašíd al-Baghdádí.

 

Byl považován za jednu z postav, která nahradila stejně přízračného Abú Músu al-Zarkhávího jako vůdce povstaleckých si v Iráku v roce 2006, poté co Zarkháví, o němž bylo také předtím při různých příležitostech prohlašováno, že je zadržen nebo zabit, byl navždy uložen k ledu PR jednotkou Pentagonu.

 

Dnešní oznámení o zadržení al-Bagdhádího nejde dohromady s množstvím předchozích zpráv během posledních dvou let, které detailně popisovaly jeho zatčení, jeho smrt nebo vůbec zpochybňovaly jeho existenci.

 

V březnu 2007 tvrdil irácký ministr vnitra, že al-Baghdádí byl zadržen v Bagdádu. Zprávu o tom přinesla agentura AP a převzala ji CNN, jejíž zpravodajství uvedlo, že jiný povstalec s jistotou potvrdil al-Baghdádího identitu.

 

Americká armáda popřela, že by zadržovala al-Baghdádího, takže o den později iráčtí odvolali své prohlášení týkající se jeho zatčení. Po pravdě řečeno, oznámení o jeho zadržení, odvolání oznámení a odvolání odvolání nastalo v průběhu jediného týdne.

 

O měsíc později, 3. května 2007, irácký ministr vnitra oznámil zabití al-Bagdhádího americkými a iráckými jednotkami severně od Bagdádu.

 

V červenci 2007 americká armáda oznámila, že al-Baghdádí ve skutečnosti nikdy neexistoval a byl to naprostý mýtus.

 

Uvězněný Chalíd al-Mašdání, údajně vysoce postavený člen Al-Kájdy v Iráku potom tvrdil, že al-Baghdádí byl fiktivní postavou, vytvořenou proto, aby vznikl dojem, že Irák čelí ze zahraničí řízeným teroristickým skupinám. „Islámský stát Iráku“ byla „virtuální organizace v kyberprostoru“ vytvořená vůdcem Al Kájdy v Iráku Abú Ajúbem al-Masrím. Tvrdil také, že al-Baghdádí bude pokračovat v šíření video a audio záznamů proti americké okupaci Iráku, ale odmítl ukázat svou tvář.

 

 Tvrzení americké armády, že al-Baghdádí je fiktivní postava, bylo v květnu 2008 zpochybněno tím, že šéf policie v Hadítě řekl, že al-Baghdádí je ve skutečnosti Hamíd Davúd Mohamed Chálil al Záví. „Byl důstojníkem v bezpečnostních službách a byl propuštěn z armády pro svůj extrémismus,“ řekl velitel policie televizi Al-Arábíja.

 

A teď je oznámeno, že al-Baghdádí je opět zadržen!

 

Tahle legenda je jen další případ toho, jak se vytváří kouř a propagandistické obrazy zakrývají realitu. Mantra „války s terorismem“ pokračuje, aby vylhala oprávnění k pokračování trvalé okupace a nadvlády nad Středním východem pro globální elitu.

 

Al-Kájda v Iráku, al-Zarkáví, al-Baghdádí a armády ostatních bojovníků Al-Kájdy kteří jse stále znova a znova zadržováni a zabíjeni – to vše jsou jenom stále se vyměňující PR nástroje.  

 

Jsou nebo byli někteří z nich skuteční? Možná. Na tom však jen málo záleží.

 

Znova a znova však 99 procent mainstreamových médií bude bez jakýchkoliv pochyb oslavovat toto poslední zatčení jako klíčové vítězství v pokračující válce proti teroru, a většina z Američanů, kteří se tím ještě zabývají, se sotva bude vracet zpět, aby si ověřila, jak absurdní a směšná je celá tahle historka.

 

Zdroj: www.inforwars.com

 

 

Překlad: Stan


Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments