Velká stávka v Praze?

Někdo natvrdlý si dovolil propouštět v Praze. Pošetilec. Když bylo v okrajových regionech 20% nezaměstnaných, z Prahy chodily jen knížecí rady, její obyvatelé dál volili své modré svazáky a ještě se divili, že v postižených oblastech vítězí komunisté, „extrémisté", populisté a jiný póvl.

 

Teď ale došlo i na Prahu. Kupodivu má stávka velmi dobrý potenciál znepříjemnit život elitě, protože náhodně koliduje s 20tým výročím protibolševického převratu. Jakékoli policejní zásahy budou prakticky nemožné, nebo lépe silně kontraproduktivní. Stávkující si tedy mohou dovolit i metody na hraně zákona. Současná elita by tak dokončila kruh a byla definitivně ztotožněna s bolševickou diktaturou.


Na rozdíl od LN si myslím, že vhodným termínem stávky je právě státní svátek. Bylo by přímo symbolické a těžko zapomenutelné vyvolat chaos na pozadí pokryteckých oslav ukradené revoluce. Místo toho by to byli stávkující, kteří by elitě "její" výročí ukradli. Výhodou by také byl malý vliv na běžné Pražany, mezi kterými by tak stávkující mohli získat více sympatizantů. Na skutečně destruktivní stávku je vždycky dost času. Doporučuji úterý.

 

Převzato z blogu Nautilus

 

Foto: zdroj

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments