Veselá videa

Mandátový a imunitní výbor Sněmovny zahájil disciplinární řízení ve sporu poslanců Davida Ratha a Miroslava Kalouska, praví se ve zprávě iDnes. První jmenovaný obvinil toho druhého na půdě Sněmovny z opilosti. Druhý to neunesl, takovou pomluvu, on, abstinent, a tak žaloval.

Tak se podíváme, jak pan Kalousek abstinuje. Tady například vypráví divné věci divným způsobem přímo do kamer České televize a člověk nabývá dojmu, že se každou chvíli promění v dělo.


A to dělo tady , ve vystoupení ve sněmovně, vypálilo těžký kalibr, ale neříkalo pravdu, neprobralo se z toho, vždyť už zase za chvíli, v dobrém rozmaru, štědře rozdávalo hovna a kokoty.


Ale to se stane, člověk ujede, možná to ani není chlastem, ale chorobou, má cukrovku a neví o tom, hypoglykemie je svinstvo a člověk při jejím ataku vypadá jako opilý, divně mumlá a potácí se, k nerozeznání od stavu, kdy má v sobě nešťastnou shodou okolností dvě velké vodky a tři becherovky. Právě takový nanadálý útok choroby způsobil, že se jeho vystoupením (opět ve sněmovně) baví hlupáci na tubě, jen počkejte, posměváčkové, až vám slinivka začne dělat psí kusy, jako panu Kalouskovi.


Tohle jsou až skoro neuvěřitelné věci: snad nejprofláknutější figura politické scény se cítí uražena, když někdo poukáže na její zcela nepřijatelné chování. Vzpomínáte na ten prostředníček, fakáč jako barák, který rozdával, a zase ve sněmovně?


A teď si zkusme představit, že jenom čtvrtinu z toho před chvílí líčeného by si dovolil někdo ze sociální demokracie. Paroubek si nedovoloval vůbec nic, hovořil jako kniha a intonoval jako kněz na kazatelně – a přesto ho české mediální fekální vozy kropily několik let v jednom kuse od hlavy po patu produkty svých tlustých komentátorských střev.


V parlamentech se poslanci perou, lijí na sebe vodu, někde se i střílí. Stává se to ale v zemích bez demokratické tradice, na východ od nás, v Asii, na Ukrajině, v Rusku. Ze západních si vzpomínám jenom na to, když Joschka Fischer, bývalý německý ministr zahraničních věcí za Zelené, ještě v dobách svého divokého mládí, když chodil do bundestágu v teniskách a ve svetru, pokřikoval na tehdejšího prezidenta spolkového sněmu Stücklena, a když ho ten pro vyrušování vyloučil ze zasedání, pravil na odchodu: „Ve vší úctě, pane prezidente, vy jste sráč.“


Pana Kalouska a jeho excesy média nekomentují, uvádějí je jenom ve zprávách, jako zajímavost a takovým způsobem, že z toho vychází jako náš trochu drsnější lidový hrdina. Je to proto, že tento pán seriózní komentář prostě neunese.


Je to, ve vší úctě, Kalousek.

 

(Diskuze bez registrace je otevřena ZDE.)

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments