Vize 2020

Pan Topolánek pronesl zahajovací projev na téma Vize 2020. Nutno přiznat, že nepřekvapil. Projev je prošpikován nenávistnými útoky na sociální demokraty včetně jejich šéfa, aniž by se expremiér obtěžoval nějakým zdůvodněním. Nebo je zdůvodněním konstatování, že to musí být pravda, když to říká Topolánek? Takový přístup je ostatně jmenovanému pánovi podobný. Cituji doslova: „Odpovědný státník neříká to, co lidé chtějí slyšet, ale to, co je pravda. Možná tím nesklidí mnoho aktuálního potlesku. Ale budoucnost mu dá zapravdu. A naopak. To, co politici dělají pod tlakem veřejného mínění, se často ukáže jako velká chyba “.
 
Pominu-li, že se pan Topolánek pokládá za státníka, pak mu zřejmě uniká, že tady lidi nejsou jako hřiště pro páně Topolánkovy hrátky, ale že je tu on proto, aby těm lidem sloužil. Pokud mu to dosud nedošlo, pak by asi bylo lepší, kdyby svých experimentů nechal.
 
Obsahem se vize dá shrnout: lidi budou šetřit a ještě si na to budou připlácet. Kdo v minulosti projevil nějaké sociální cítění, byl minimálně změkčilý, ale spíše padouch. Kdo dřel lidi bez nože, ten provozoval správnou konzervativní politiku a patří mu uznání. Pokud dostane mandát, ODS bude v takové politice pokračovat až do roku 2020. Základem bude snížení všech mandatorních výdajů, tj. výdajů, zákonem předepsaných – důchodů a sociálních dávek. Kdo by chtěl učinit opak, usiluje o státní bankrot. Vše se bude řídit pravidly nabídky a poptávky. Protože důchodci nemají co nabídnout, je od nich nemorální něco poptávat.
 
Text celého projevu je možné si přečíst na webu ODS, ale je to ztráta času. Nic dalšího se v něm totiž člověk už nedozví.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments