Vláda proti lidu

S absolutní samozřejmostí je občanům předkládáno toto zjištění: Občané-voliči, váš názor "mocné" nezajímal, a dá se předpokládat, že i nadále zajímat nebude. Mluvit o nějakých demokratických principech a právech občanů se jeví jako komické. 

Kdypak se navrátí ztracená vláda věcí do tvých rukou? Občané-voliči vystavili účet, 80 procent děkuje, že tu radar nebude, jak ukazuje průzkum CVVM:


V průběhu uplynulých tří let od září 2006 CVVM opakovaně zkoumalo postoj české veřejnosti k plánu vybudovat na území ČR radarovou stanici systému americké protiraketové obrany, přičemž po celou dobu zaznamenávalo výrazné prevažující nesouhlas, jehož podíl se pohyboval v intervalu od 61 do 70 %, a podíl souhlasících zpravidla okolo úrovně jedné čtvrtiny a občas nepatrně vyšší, s minimem 23 % a maximem 30 %. Proto se dalo předpokládat, že rozhodnutí americké administrativy upustit od vybudování radarové základny v Brdech bude přijato ze strany české verejnosti převážně s uspokojením. Přesto výsledek v tomto ohledu poněkud překonal očekávání, když spokojenost vyjádřily čtyři pětiny dotázaných (80 %), a to 48 % „rozhodně“ a dalších 32 % „spíše“. Nespokojenost s rozhodnutím deklarovalo jen 12 % oslovených, v tom 10 % „spíše“ a 2 % „rozhodně“. 8 % dotázaných nemá na věc vytvořen názor.


Z výsledku je zřejmé, že mezi spokojenými je i část těch, kdo se jinak k záměru vybudovat v ČR radarovou základnu systému americké protiraketové obrany stavěli vstřícně.


Více na:  http://www.cvvm.cas.cz/upl/zpravy/100971s_pm91130a.pdf


Převzato z Ne základnám

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments