Vládní pomoc automobilkám: Úplná katastrofa!
Pokud by vládní záchranné balíčky skutečně zachraňovaly firmy, pracovní místa a celé hospodářství, Washington by nás mohl přesvědčit, že fungují. Ale bohužel, navzdory všem těm utraceným, půjčeným a garantovaným penězům se tyto společnosti stejně řítí do bankrotu.Poté, co byly v minulém prosinci nality miliardy dolarů do krachujících automobilek, Chrysler dělí už jenom dny od bankrotu a General Motors mu jde v patách.

Podle dohody s americkou vládou musí Chrysler provést restrukturalizaci svého dluhu nejpozději do příštího pátku, nebo požádat o bankrot. Jeho věřitelé však neústupně odmítají kapitalizovat své pohledávky ve zkrachovalé společnosti a požadují jejich proplacení.

A ve stejnou chvíli se stejně děsivý scénář naplňuje v General Motors – přestože Washington poskytl této firmě loni v prostinci 13,4 miliardy dolarů, GM dostal lhůtu do 1. června na to, aby buď restrukturalizoval své závazky, nebo požádal soud o ochranu před svými věřiteli se všemi důsledky.

Přemýšlejte o tom – v příštích sedmatřiceti dnech se dá očekávat, že ne jedna, ale hned DVĚ ze tří největších amerických automobilek, dva z největších amerických zaměstnavatelů, zkrachují navzdory největší vládní pomoci automobilovému průmyslu v dějinách!

A jaké z toho plyne poučení?

Vládní pomoc nezachraňuje firmy v úpadku.

Vládní pomoc však PŘIVÁDÍ NA MIZINU naše děti!

Překlad: Stan

Redakčně kráceno

Martin D. Weiss je ředitelem a zakladatelem firmy Weiss Research, Inc., vydavatelem Money and Markets, burzovního a ekonomického zpravodajského deníku. Je také autorem knižního bestselleru The Ultimate Depresion Survival Guide (Příručka pro přežití krize).

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments