Vlčkův hrách na umakartu


Šéf Sněmovny Miloslav Vlček zřejmě přišel o poslední zbytky pudu politické sebezáchovy. Jeho poslední manuál pro poslance s názvem Daň z příjmu v praxi předpokládá, že vše, co zákonodárci berou v rámci své mzdy, bude podléhat zdanění. Ačkoliv už tento návrh zní jako sci-fi, přesto Vlček přichází i s další novinkou – iniciativou Nechodíš, zaplatíš. „Asi si řeknete, že házím hrách na umakartovou zeď, ale vidím to takhle: pokud někdo bude mít víc jak 30 000 zameškaných hodin a neukáže mi omluvenku podepsanou od rodičů, strhneme mu 30 procent z platu. Pokud je starší 18 let, může si omluvenku podepsat sám. Takhle je to jednoduché a myslím, že to všichni pochopí,“ pokukuje Vlček nervózně po zamčených dveřích od své kanceláře, na které mu z druhé strany najíždí beranidlem skupinka rozzuřených poslanců. K této iniciativě se Vlček dokonce odhodlal rozjet mohutnou kampaň a v tomto směru si už u Filipa Renče objednal novou várku brutálních videoklipů, které budou zachycovat notoricky absentující poslance umírající v křečích při pohledu na svou výplatní pásku.


Oba tyto návrhy odeslal Vlček po Novém roce všem poslaneckým klubům a teď čeká, co na to řeknou. Jako prvního potkali novináři na chodbě Sněmovny Zdeňka Škromacha, který se svíjel v křečích a sám se u toho fotil. Po intravenózní aplikaci adrenalinu přímo do mozku se nakonec uvolil vstát a podělit se se zástupci médií o své pocity: „Je mi z toho blbě. 30 procent dolů – on si to napíše, jako chlebíček s máslem, ale to jsou skutečné peníze, které nám budou chybět. Ne nějakého imaginárního daňového poplatníka. Já mám hypotéku na tobogán, nevíte, kdo ji za mě bude platit? A ty fotky, co dělám pro budoucí generace, ty taky nejsou zadarmo.“ Ani doktor Rath, který si nabíjel další stříkačku, se na návrh kolegy Vlčky dvakrát netvářil. „To jsou jen taková zbytečná populistická gesta, ty už nikoho nepřesvědčí. Já teď chystám akci Banány pro důchodce ve Středočeském kraji zdarma a to je myslím hodně programová věc. Ne nějaké nesmyslné snižování platů,“ vysvětluje Rath a sklání se s injekcí nad poslancem Šeichem z ODS, který také zahlédl Vlčkův návrh a na zemi začíná zvracet krev. „Vidíte, k čemu mě nutíte, všechno tu už jednou bylo“ kroutí hlavou Rath a zkušeně intravenuje poslance do oka.


Má ale pravdu. Občasné návrhy na snížení výhod poslanců občas krátce zazáří na sněmovním nebi, aby nakonec stejně rychle pohasly a skončily svou pouť politickým vesmírem na dně šuplíku toho poslance, který čirou náhodou zapomněl podepsat jejich převzetí ke studiu. V loňském roce poslanci dokonce schválili něco, co by mohlo jako určité snížení platu z hodně velké dálky vypadat, ale při zevrubnější prohlídce je vše jasné. Od ledna si totiž poslanci snížili mzdu o 4 procenta. „No jo, ale vemte si 4 procenta z našeho platu, bez daně, bez náhrad a jenom na rok. Takže my jsme klidní,“ usmívá Škromach a páčí si přitom zaraženou jehlu z lebky, aby si ji mohl lépe vyfotit.

Převzato ze Strach.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments