Volby 2008 aneb Češi se konečně vzpamatovali
Dnes si dovolím publikovat tak trochu tendenční článek a vyjádřit se k tématu, ke kterému jsem doposud veřejně neřekl ani slovo – k politice. Jistě vám neuniklo, že v minulých dnech proběhly krajské volby, a ještě více se nedalo nevšimnout si, kdo jasně zvítězil, viďte zapřísáhlí „ODSáci”?

 

Když minule ODS vyhrálo volby

 

Tehdy jsem byl ve své podstatě ještě ufňukaný, neplnoletý klučina, který politice vůbec nerozuměl a také do toho neměl vůbec co kecat. Stejně jsem se ale o toto téma začal zajímat a v době před i v průběhu hlasování jsem seděl s nosem na televizní obrazovce a bedlivě poslouchal a hltal předvolební programy a kampaně. Když pak vyhrálo ODS, český národ jsem začal považovat za bandu hlupáků. Dost dobře jsem nechápal, jak mohou volit stranu, která chce, aby lidé platili snad za všechno, a to čím dál více, stranu, jejíž politika spíše bere chudým a dává bohatým než naopak, jak by tomu správně mělo být, stranu, jež pro nás, obyčejné a slušně pracující občany, evidentně neudělá vůbec nic přínosného. Lidé, pamatujte si, že peníze se podílí na rozkladu společnosti a čím více se bude platit, tím více lidé budou chtít vysoké platy a tím více se společnost stává nemorální zvěří.

 

A potom lidé začali dostávat, co si přáli. Zavedly se poplatky u lékaře a za pobyt v nemocnici s argumentem, že tento systém už úspěšně funguje i v jiných zemích. Ovšem o tom, že v těchto jiných zemích se peníze vybrané na poplatcích využívají na výstavby či zrenovování nemocnic, tedy obecně tečou do zdravotnictví, zatímco u nás budou vydělávat doktorům na cigarety, se už nikdo nezmínil. A protože ODS si od tohoto kroku údajně slibovalo, že lidé nebudou tolik chodit k doktorům, pokud si za něj budou muset zaplatit, zavedlo poplatky i novorozencům. Ano, pochopitelně, každý novorozenec přeci simuluje a záměrně chodí k lékaři. A běda, pokud se někdo odvážil zeptat, proč si lidé platí zdravotní pojištění, když za veškeré léčby nakonec stejně platí.

 

Dále se zavedla takzvaná superhrubá mzda, opravdu výhodná věc pro všechny občany. Zatímco dříve se odváděla 19% daň z hrubé mzdy, dnes se odvádí 15% ze superhrubé mzdy, která je ale vyšší. ODS pak tvrdilo, jak moc se tak pomáhá občanů, ovšem ti chytřejší si už v této fází dokázali spočítat, že odvod menší daně z vyšší částky je vlastně vyjde ještě dráž než odvod vyšší daně z nižší částky, a něco se jim na vládnutí ODS přestávalo líbit. To jsme zřejmě nyní jediný stát na světě, ve kterém lidé platí daň z peněz, které vůbec nejsou jejich, které vůbec nejsou součásti jejich příjmů. Paráda!

 

A aby toho nebylo málo, pokračujeme dále. ODS projevilo obrovský zájem o privatizaci nemocnic, respektive jejich převod na akciové společnosti. Opravdu krok v zájmu většiny občanů ČR, vážně moc potřebné a důležité. Dovedu si toho arogantního majitele nemocnice představit a dovedu si i představit, jak by taková nemocnice poté fungovala. Také se objevil nápad, že by již mladí lidé mohli platit za studium škol, a to zejména těch vysokých, kde by se částky mohly klidně pohybovat v desetitisících. Proč ne, lidé přece mají peněz dost. Nádherný krok ku prospěchu lidu. Dále se nezapomnělo ani na úpravu daně zboží, takže se malinko zdražilo, a ani na regulaci sociálních dávek podle výše příjmů, takže řada lidí o ně přišla. Ale co… však jsme si je zvolili. Rovněž musím zmínit podporu amerického protiraketového radaru stranou ODS, jelikož navázání spolupráce se Spojenými Státy je přece věc nezbytná. Americká základna s americkými vojáky bude v České Republice bránit Českou Republiku – ano, jak je to logické!

 

Radujme se a množme se, ČSSD vítězí

 

A pak to konečně nastalo! Přišel den, na který já osobně jsem čekal a těšil se pěkně dlouho. Ve volbách 17. a 18. října ČSSD doslova rozmetlo ODS – ejhle, Češi se vzpamatovali. Lidé konečně pochopili, sice ne napoprvé, ale přece, že ODS pro ně nebude tou správnou volbou, a tak zvedli své zadky z pohovek a šli volit tu správnou stranu, šli volit solidaritu a své vlastní blaho, šli voli ČSSD! Třikrát díky Jiřímu Paroubkovi, že to peklo vydržel tak dlouho, třikrát díky rozumným spoluobčanům za jejich hlasy! Ovšem pozor! Neusnout a bojovat dále, k příštím volbám s ještě větší účastí, ať „ODSákům” dáme co proto! Teď by to chtělo svrhnout současnou vládu a v roce 2009 hurá do předčasných voleb!

 

 

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments