Volte pro důstojný život!

Srpen 24, 2009 16:01

Liberální reformy koaliční vlády Mirka Topolánka (ODS, KDU-ČSL a Strana zelených) prohloubily dopady krize na občany a ekonomiku, způsobily krizi veřejných rozpočtů, růst nezaměstnanosti a další negativní dopady na sociální situaci a životní úroveň zaměstnanců a jejich rodin a ohrožují životní perspektivy a jistoty mladé generace i důchodců.


Koaliční smlouva a z ní vycházející Programové prohlášení vládyODS, KDU-ČSL a Strany zelených, vedené Mirkem Topolánkem představovaly radikální liberální koncept, omezující společenskou solidaritu a přinášely daňová zvýhodnění a úlevy jen příjmově a majetkově nejsilnějším skupinám.


Politika realizovaná touto vládou ve svých důsledcích umocnila hospodářskou krizi, vedla v roce 2008 k enormnímu nárůstu inflace a k propadu HDP a zhoršila především postavení zaměstnanců se středními a nižšími pracovními příjmy, důchodců, nezaměstnaných a dalších skupin občanů, čerpajících různé sociální dávky z veřejných rozpočtů.


Připomeňme si hlavní cíle a záměry tohoto programu, jehož pokračování nám hrozí v případě, že v říjnových volbách umožní občané vznik podobné vlády, jejich realizaci a důsledky, abychom se znovu nenechali oklamat líbivými hesly a lacinými sliby. Řadu z nich pravicová vláda již naplnila a jejich důsledky na nás již dnes dopadají, jiné naplní, když k tomu dostane ve volbách další šanci.


Ukažme si názorně, jak kdo v minulém volebním období hájil naše zájmy. V následujících letech již půjde s ohledem na současnou krizi veřejných rozpočtů způsobenou vládou Mirka Topolánka o samu podstatu sociálních práv a záruk zaměstnanců, o jejich práci, důchody a nemocenské pojištění.


Sem budou směřovat další škrty a radikální úspory pokračujících liberálních reforem založených na politice ultralevné práce diktované deregulovaným trhem, flexibilitě pracovních vztahů a minimální sociální ochraně, abychom „netrestali“ úspěch úzké skupiny vyvolených.


Nedovolme to, krizi musíme překonat společně, každý hlas dnes potřebujeme k tomu, abychom si zvolili ty, kteří budou mít úctu k námezdní práci, jistotám v nemoci, zabezpečení v nezaměstnanosti, při stáří či invaliditě, a kteří podpoří praktickými kroky mladé rodiny, vzdělání našich dětí a pomohou zajistit slušnou práci nám i důstojný život našich rodin.

Celý text analýzy Českomoravské konfederace odborových svazů zde


Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments