Vousaté analýzy

Eurovize nevzbuzuje v českém publiku větší zájem. Jeden čas se tuto popovou soutěž snažila protlačit naše státní televize, ale z důvodu nepochopení principu a tudíž i naprosto neprodejných výsledků jsme z ní odvážně vycouvali. Žádná ztráta, peníze umíme utratit i na ještě větší pitominy. Ale letošní ročník je zajímavý, protože zaujal snoby z Lidových novin, kteří sice znají děj všech mýdlových oper, ale jinak se dívají pouze na ČT2. Vyhrála jakási fousatá dáma či muž v sukni. Pan Peňás tomu obětoval dokonce redakční komentář, ve kterém se dozvíme, že se podle nějakých lidí jedná o důkaz prohnilosti Západu a  tento postoj se prý hlavně objevuje u zastánců ruského vedení (a pak následuje popis hrůz před a za Sibiří). Bohužel, tady si střelil dokonalý vlastní gól, který bohužel většina jeho čtenářů není schopna zaregistrovat.

 

Jak už jsem uvedl výše, Eurovize u nás nevzbuzuje skoro žádný zájem. Proto téměř nikdo nesleduje případné politické souvislosti a nemá potřebu se k tomu vyjadřovat. Trošku jiná situace je za naší severní hranicí. Poláci se konkurzu účastní, mediálně ho prožívají a jejich politici si snaží na tom trošku přihřát svou kašičku. Nejhysteričtější reakce tam vzbudila výhra rakouského transsexuála u představitelů extrémně rusofobní strany Právo a spravedlnost pana Kaczyňského…

 
Převzato z Modré Šance


Stanův komentář: I pro mě to byl těžký test genderové tolerance. Nakonec jsem musel uznat, že to bizarní stvoření se statickým projevem zpívá moc dobře. Můj šálek kávy to ale asi nikdy nebude.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments