Vraťme složenky odesilateli (nevyplaceně)

Celostátní kancelář TOP 09
p. Karel Schwarzenberg
senátor Senátu PČR a předseda politického uskupení TOP 09
Michnův palác, budova č. 2
Újezd 450/40
118 00   Praha 1 – Malá Strana

Brno, 12.5.2010


Vrácení složenkyVážený pane senátore,

od Vašeho sdružení jsem obdržel složenku k úhradě veřejného dluhu naší země.

Domnívám se, že jste mi měl raději nabídnout k odkoupení státní dluhopis v příslušné hodnotě, neboť umořovat nyní (v této fázi hospodářského cyklu) před lhůtou splatnosti státní dluh, tj. stahovat z oběhu peníze, pokládám za zločin hodný Klausova "balíčku" z roku 1997, přinejmenším však za pitomost a kontraproduktivní počin.

Rozhodl jsem se Vás informovat o tom, že jsem neztratil paměť, a když se posledních dvacet let kecaly v novinách hlouposti, nespal jsem.

Informuji Vás, že:

1) Neúčastnil jsem se podvodu jménem privatizace, což nemohu říci o všech Vašich členech. Nemohu za to, že výnosy z privatizace nepokryly náklady, že takzvané náklady transformace (eufemismus) byly přes Konsolidační agenturu ukrývány před veřejností a do státního závěrečného účtu poctivě zúčtovány až po několika letech, když se k vládě dostali lidé serioznější, než část Vašich členů.

2) Nepobíral jsem a nepobírám sociální dávky ani podporu v nezaměstnanosti, nemám daňové nedoplatky, nepodnikám fiktivně ve "Švarc-systému", ani jinak neeticky neoptimalizuji svou daňovou povinnost, což nemohu říci o všech Vašich členech.

3) Nezpůsobil jsem a nejsem odpovědný za žádnou z kauz, na jejichž základě náš stát hradí své arbitrážní prohry, nejsem ve spojení s nikým takovým. To nemohu říci o všech Vašich členech.

4) Nevolal jsem po nezodpovědném snižování daní, které prosazovali Vaši členové. Neprofituji z něj, ani z takzvaných stropů pojistného a dalších úmyslných děr v zákonech, což nemohu říci o všech Vašich členech.

5) Nezadával jsem nevýhodné veřejné zakázky, nepronajímal Gripeny, nenakupoval Pandury ani velmi rychle padající padáky, což nelze říci o některých Vašich členech.

A takto bych mohl pokračovati dále a dále. Zajisté již chápete, proč Vaši složenku jako nevyžádanou poštu nepříjmám, a proč Vám ji vracím zpět, v obyčejné obálce s tímto dopisem, nevyplaceně, s poznámkou "Poštovné hradí příjemce". Věřím, že Vaše uskupení TOP 09 se zachová právě tak, jak radíte nebohé naší republice, a své dluhy uhradí zcela nevýhodně před dobou splatnosti a zejména "odpovědně" ještě před volbami a dříve, než z mé kapsy daňového poplatníka vytáhne státní příspěvky za hlasy a mandáty.

Zdravím Vás co nejsrdečněji

(podpis nečitelný)

Tomáš Topinka
      voličSloženka

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments