Vraždil v Brně opravdu Kevin Dahlberg?

Čas od času se věnujeme zajímavým kriminálním kauzám, jako například případu DSK, které nakonec dopadnou jinak, než tvrdí tisk i prokuratura. Tentokrát mi připadlo zajímavé květnové brněnské intermezzo prý dvacetiletého kalifornského mladíka, zřejmě absolventa střední školy (ovšem nikoli v Palo Alto, jak tvrdily české zdroje) českého původu, Kevina Dahlgrena. Kevinova matka byla evidentně Češka, přivdaná do Spojených států, kde se mladík nesporně narodil. O jeho minulosti se příliš neví, ví se, že náhodnému známému z Brna-Ivanovic řekl, že je ze Sacramenta (hlavní město státu Kalifornie), je známo (především ze sfgate, amerického zdroje), že si 4. května 2013 otevřel facebookový účet, na kterém je dodnes vyfotografován před vlajkou skupiny AC/DC. Dne 6. května aktualizoval svůj evropský pobyt na Brno a 10. května hledá na facebooku možnosti učit v Brně angličtinu za dvěstě korun českých na hodinu. Možná mu teta, její manžel i oba bratranci, které snad později všechny zavraždil, neřekli, že v Česku se předpokládá, že rodilý mluvčí má ukončeno alespoň bakalářské studium. Pro soukromé hodiny, nebo učení "přes soukromou JŠ", přirozeně Kevinovi znalosti stačily, pokud neuvažujeme, že by měl mít i ŽL a vyřízené další náležitosti.


Následuje turbulentních 14 dní, během nichž dočasný obyvatel Brna vraždí své příbuzné, bere motorku a prchá na ní do Rakouska, aby ve Schwechatu nastoupil na pravidelný let linky AUA do Washingtonu, D.C., když předtím své známé (?) pošle zprávu, nesporně v angličtině, že "zabil čtyři lidi a jede do Vídně" (Podle Krone.at). Ukázněný suspektní vrah potvrzuje svůj čin esemeskou (pokud ji  prokazatelně odeslal on), sděluje, že "je na pohybu" a neopomene uvést i cíl cesty. Co více si kriminalista, který se k SMS dostane (jak?) může přát. SMS zprávám lze i nelze věřit, stejně tak jako volání mobilem. Fíglů, kdy se z nevinné věci stala věc trestní, je v Americe mnoho. Budiž. Berme to, že SMSka byla (kýmsi) poslána.


Otázkou je, proč by Kevin D. vraždil. Americký zdroj praví, že ho rodiče poslali do Česka, aby žil klidněji. Podíváme-li se pozorněji na Kevinovu fotografii  na ksichtoknize, zjistíme, na rozdíl od Plesku a Haha, že Kevin trpí ÚPLNOU HETEROCHROMIÍ. Pravé oko má modré, levé oko má hnědé. Výraznější stigmatizaci má snad v ČR jen profesor Franz se svým tetováním. Heterochromia iridum (či iridi totalis) je ovšem raritní a vysoce ceněné onemocnění. Známe bílé kočky s heterochromií, a víme, že na stáří bývají hluché, a tedy víme, že takto raritně postižení lidé trpívají Waardenburgovým syndromem (vedoucím ke hluchotě), ale ještě častěji tzv. Hirschprungovou nemocí, která je vývojová, a týká se mj. i tlustého střeva. Neví se (v běžné diagnostice), jak bolestivá je obstipace (zácpa), která jí pravidelně provází, a kvůli níž se, alespoň v Americe, délka tlustého střeva operativně zkracuje. Po operaci ovšem Kevin nebyl, a je tedy možné (vrátíme-li se k známým info), že mladého muže s dredy, kterého v Ivanovicích pozval na pivo, žádal o marihuanu kvůli úlevě od bolesti. Opiátové léky jsou v Kalifornii takřka nedostupné, tedy "marjána" je první volbou, nechce-li pacient cestovat kamsi do mexické Tijuany, kde jsou opiáty bez receptu k dostání v hojném počtu. Přirozeně je i možné, že Kevin byl "drogově závislý", ale to by byla jiná kapitola.


Lidé s heterochromií bývali považováni za čaroděje, ve středověku byli bez řečí upalováni, a jejich viktimizace vedla k tomu, že se cítí přinejmenším sledováni. Doba moderní s sebou přinesla samozřejmě umělé čočky. Záchranu i prokletí heterochromikovo, neboť může barvu očí vyrovnat (sladit), ovšem, pokud tak neučiní, jsou lidmi upozorňováni na to, že …ztratili jednu čočku. Že heterochromie existuje, to běžný Američan netuší. Někdy je to ku zlu, někdy k dobru. Herečka Jane Seymourová mezi stovkami krásek zaujala právě heterochromií, a stala se tak v kultovním Bondovi z roku 1973, Bond girl, což výrazně pomohlo její kariéře. Přirozeně v bondovce plné woodoo kouzel… 


Nebudeme tedy spekulovat, že Kevin D. byl rodinou vyslaný zabiják, k vymožení dluhu, neboť život rodiny na vysoký standard, možná made in U.S.A., ukazoval. Heterochromik podezřívá každého, že je zvědavý jen kvůli vadě, stejně jako zjizvenec ví, čím jeho tvář láká i odpuzuje. Takoví lidé se nehodí za vrahy, i když jistě vraždit (i svalově vyvinuté motorkáře, jakým byl pan Martin H.), mohou. Vraždy byly podle dailymailu.uk  i sfgate provedeny čtyřmi (!) noži, "throats were sliced" (podřezaná hrdla), "bodies burned" (těla spálena, pálena). Hnusná, trestuhodná a odporná řezničina.


Podivné na tom ovšem je, že těla byla tedy snad pálena. Kým ? Američanem. Kdo kdy byl v těchto končinách ví, že každé americké zděné stavení má četné "smoke alarmy". Ovšem, v Americe se staví ze dřeva,  a především proto jsou kouřové hlásiče v každé ložnici, na každém patře, v každé místnosti. Nověji jsou instalovány fotoelektrické kouřové alarmy, které doslova "hlásí vše". Kouř cigarety, páru z jídla, klimatizaci. Proto se NEINSTALUJÍ v koupelnách (pára by je spouštěla), kuchyních apod. Jsou v garážích, zvláště, jsou-li tyto garáže samostatně přistaveny k domu (jako tomu bylo v Brně). Není tedy jiné vysvětlení, než že suspektní pachatel chtěl, pokud zapálil, aby co nejdříve přijeli hasiči, a proto vše takto "spytlíkoval". Pak je sice nelogický jeho útěk do Rakous, ale to je věc jiná. I pachatel cestující na vlastní pas ví, že do Ameriky a s americkým pasem se nejlépe dostane přes Mexico, D.F., a pak pozemní hranicí, třeba mezi San Diegem a Tijuanou, kde ve špičce platí "ukaž obal pasu a promluv jako Texan, nebo Kaliforňan". Přímá cesta Brno-Vídeň-Washington, D.C. připomíná  spíše úprk vyděšeného – nebo nevinného. Zda je Kevin D. vinen, nevíme. Tušíme ale, že spravedlnosti může být dán průchod. V jistotách i pochybách, které máme, a které snad budou mít i američtí ochránci práv či porotci. Pro svět, na rozdíl od tisku, budiž Kevin D. zatím – nevinen. Until proven guilty, dodávám já, spolu se zákonem.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments