Vrazi! Váleční zločinci Cameron, Obama a Sarkozy zahájili teroristický útok
Březen 20, 2011


http://english.pravda.ru/images/article/7/2/7/43727.jpegNATO a terorismus jsou jedno a totéž, a z nejnovějšího ohavného projevu tohoto vojenského křídla ropné lobby, která obíhá kolem Bílého domu, je zřejmé, že tato síla zla je sebevzražedně odhodlána k politice dopouštějící se násilí v zájmu své nenasytnosti. NATO se v Libyi opět dopouští monumentálního omylu.

Inkoust na rezoluci OSN číslo 1973 byl ještě čerstvý a západní (koupená) média již hovořila o leteckých úderech a o tom, jak pomoci rebelům. Byly za tím dvě chyby  – za prvé, že tento dokument nebyl přesně formulován, a za druhé, proč prezident Obama a premiér Cameron záměrně nesprávně citují slova Muammara Al-Kaddáfího?

Bratrský vůdce Velké socialistické lidové Libyjské arabské džamahirie nesliboval, že nebude mít slitování s lidmi z Benghází – vystavil „rebely“ (ozbrojené skupiny kriminálníků), do výkladní skříně, vyložil v ní jejich zbraně a řekl, že nebude mít žádné slitování s těmi, kteří zahájili toto ozbrojené povstání. Nemluvil o masakrování civilistů v Benghází – přitom mnoho z jeho podporovatelů tam právě bylo „rebely“ zavražděno.

Je ve Francii, Británii nebo Spojených státech amerických legální zmocnit se zbraní, podpálit budovy, zmasakrovat neozbrojené civilisty (tito „povstalci“ to udělali v Benghází) a pácht teroristické činy? Ne, a není to legální ani v Libyi.

Skutečnost, že prezident Obama a premiér Cameron úmyslně překroutili slova libyjského státníka, nesprávně a mimo kontext je citovali, příliš nepodporuje názor, že jsou soudní, vyrovnaní a opravdu kompetentní plnit své role. Jejich činnost spočívá v tom, že se s prezidentem Sarkozym spoluúčastní na páchání teroristického činu proti Libyi prostřednictvím úderů NATO proti Africe a používáním jeho moci proti arabskému světu. Křížová výprava začala, Libye je ovšem pouze její první dějství.

Mají přísloví, že z dnešního iráckého dítěte se zítra stane terorista, takže mu ustřelí obličej, odervou končetiny a zničí jeho rodinu. To je důvod, proč byly civilní oblasti zasypány kazetovými bombami. Pak se tam nastěhovaly ropné společnosti. V Libyi se zdá, že příslovím je ochrana libyjského lidu od spojenectví s Al-Kájdou, podnícení vzpoury v malé separatistické oblasti Kyrenaika, bohaté na ropu, jejíž hlavní město je Benghází, instalace režimu, který bude přátelský vůči Pentagonu… a pak vpuštění ropných společností.

Pokud bude tento velkolepý plán fungovat, může se lid Libye rozloučit s bydlením zdarma, vynikajícím a bezplatným školstvím, stejně tak vynikajícím a bezplatným zdravotnictvím, pryč budou ohromné sociální dávky, které byly lidem rozdělovány. Libye se stane prostitutkou Západu a její zdroje budou uloupeny, zatímco lidé z okrajů libyjské společnosti budou instalováni do mocenských pozic. Dejte na má slova.

Několik otázek pro válečné štváče Camerona, Obamu a Sarkozyho. Věděli jste, že Libye byla v roce 1951 nejchudším státem světa? Věděli jste, že dnes má nejvyšší ukazatele lidského rozvoje v Africe? Má někdo z vás ve své zemi zavedeny tři programy bydlení zdarma? Ne, zničili jste naděje lidí tím, že jste vytvořili systém, díky němuž si lidé nemohou dovolit udržet své domovy.

Zavedl někdo z vás režim bezplatné zdravotní péče? Ne, změnili jste zdravotní péči na byznys. Rozdává někdo z vás pozemky zdarma a daruje zemědělskou techniku zdarma? Ne, vy jste uložili cla na dovoz z chudých zemí a poskytujete dotace vlastním zemědělcům, zatímco předstíráte, že se řídite zásadami WTO.

Jak ospravedlníte útoky na civilní cíle za nočních náletů? Jedná se o válečné zločiny. Věděli jste, že byla zasažena tři zdravotnická zařízení? Co je to za "diktátora", který rozdává zbraně milionu občanů? Kde je bezletová zóna nad Bahrajnem a Jemenem, kde jsou neozbrojení civilisté vražděni vašimi přáteli?

A teď pro pana Camerona. Už jste se obtěžoval vysvětlit svému lidu, který se potýká s divokým, barbarským a nehumánním útokem na britskou společnost, vaše absurdní a zcela zbytečné škrty ve veřejných výdajích, kolik stojí účast na tomto nespoutaného aktu terorismu? Pokud ne, mohu Vám sdělit, že náklady na letadlo za den jsou v této oblasti 200 000 liber. To je 35 000 až 50 000 GBP na jednu letovou hodinu letadla – z peněz Vašich daňových poplatníků. Jak se vám ospravedlňují výdaje, v nichž jsou i peníze na bombardování nemocnic, když Vy přitom škrtáte výdaje pro vaši National Health Service?

Tak tohle jsou ty vaše škrty ve veřejných výdajích.

A teď po pravdě: „Povstání“ v Libyi je založeno na islámských fundamentalistech v Benghází, což je historicky vzato neuralgické ohnisko separatismu. Libyjci jim říkají „vousáči“. „Povstání“ byl podníceno Západem. Bylo neúspěšné, a když vojenské síly plukovníka Kaddáfího získaly převahu, „vousáči“ zpanikařili. Odmítli Ruskem podporované usnesení o příměří a snažili se prosadit rezoluci, která umožní kompletní vojenskou invazi.

Když byla tato rezoluce Ruskem, Čínou, Indií, Brazílií a Německem zamítnuta, podařilo se jim získat pouze bezletovou zónu a povolení k použití vojenské síly k ochraně civilistů. Ale libyjské úřady nebojují s „civilisty“. Ony, stejně jako Západ, bojují s islámskými teroristy.

A prezidenti Obama, Sarkozy a premiér Cameron mají krev ze 64 zavražděných lidí na svých rukou. Tito muži jsou odpovědni za bezohledné použití vojenských prostředků proti civilním cílům v Libyi, údajně včetně tří zdravotnických zařízení, vše mimo rámec rezoluce OSN. Dámy a pánové, Cameron, Obama a Sarkozy jsou zodpovědni za válečné zločiny.

Převzato z Pravda.ru

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments