Vykašlete se na Prahu, socani


http://www.odspraha14.cz/images/logo.jpgVolební výsledek v Praze byl trošku zvláštní. V celém městě, kde modrý pták kradl, jé omlouvám se, vládl bez omezení a reálné kontroly, voliči celkem jasně řekli, že chtějí změnu. V jednotlivých čtvrtích však odchovanci mocnějších občanských kleptokratů, sakra sorry, demokratů, dostali od stejných lidí vlastně zelenou. Takže velká změna asi nikoho nečeká, jen divné smlouvy budou asi rozdělené na menší částky a decentralizované. Jenže Praha je stále obrovským magnetem, gigantický rozpočet, bohaté firmy s tak dostupnými a skvěle placenými kontrolními orgány, a k tomu půl druhého milionu lidí pod palcem. Něco takového láká, a není divu, že volání modrých sirén může přitahovat i sociální demokraty. Jenže tady by měli najít svého Odyssea, který všem ucpe oši voskem a sám se přiváže ke stožáru. Později třeba všem povypráví o pokušení. Přístup může být ideologický i pragmatický a nejlépe kombinace obého.


Z ideologického hlediska je naprostou sebevraždou se připojit k lidem, kteří z 54 procent před 2 lety udělali 23 nyní. Tady je naprosto jasné, že voliči si řekli ne, takto to už to dál nejde, a hlasy modrákům odevzdala pouze disciplinovaná část, která by hlasovala i pro Klausovu tenisovou raketu. S těmito lidmi, jakožto potenciálním budoucím voličstvem vůbec není možno počítat. Co chce sociální demokracie voličům případně říci? Jó kradli, ale oni vyměnili pár loutek v čele, a už jsou to noví, krásní hoši. Oni s námi vyšetří tunely a karetní hry, určitě se pro všecko najde ten správný audit. A když ne ten první, tak určitě druhý nebo třetí, výsledek bude správný a bude se vám líbit. Z ideologického hlediska jediné možné spojení v Praze je s Tůmou, on je pro pražského voliče ten čistý. A normální člověk se spojuje jen s čistým a ne se špínou.


Pragmaticky je záležitost také dosti prostá. Tady je nejvýhodnější zůstat úplně v opozici. Je totiž velmi pravděpodobné, že výsledek pražských voleb bude, kvůli předvolební prasárně ODS (haló vsuvka do ideo odstavce dříve, tohle by byli spojenci) s rozdělením obvodů, před soudem úspěšně zpochybněn. A v takové situaci čerstvě uzavřená velká koala by byla hřebíčkem do rakve pro nějaký smysluplný výsledek v opakovaných volbách. Koalice s TOP 09 by socany neovlivnila až tolik, asi by zůstali na svém jistém, jenže čistě opoziční karta by umožnila nádhernou kampaň (bez ČSSD by Tůma prostě modré ptáky musel políbit na zobáček). Pražákům by ČSSD mohla ukazovat, podívejte, tohle je ta změna, co jste chtěli. Volíte TOP 09 a ve skutečnosti zase moc získala ODS – víc, než si myslíte.

 

Převzato z Modré Šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments