Výletníci

Opava 12.05

Ať už budou dnešní stávka (co do podpory) a konané demonstrace (co do počtu účastníků) okem odboráře jakkoliv úspěšné, jedním si můžeme být jisti. A sice způsobem, jak zareagují vládní i opoziční politici, jaká slova přežvýkají, jaké fráze odplivnou, a komu jimi co vytknou.


Pro ty první půjde o brutální, nátlakovou akci hrstky nestydatých křiklounů a vyděračů, kteří si berou zemi (variantně lze použít výrazy: občan, lid, veřejnost) za rukojmí. Navíc vyděračů nevědomých, protože jsou ve své (s)prostotě jen trvale zneužíváni svými pupkatými šéfy. Předseda vlády se zachmuří, a pronese něco pronikavého o potřebě synchronního dýchání se soukromým sektorem. O naléhavé potřebě škrtů a uskrovnění se. Jestliže mu v televizním vstupu budou dělat křoví pohublé a ustarané tváře jeho ministrů, zbaštíme mu to i s celofánem.


Opozice vítězoslavně zamává čerstvě ověřenou stvrzenkou masové nespokojenosti a dramaticky vyzve vládu k přehodnocení svých kroků, pokud ne rovnou k odstoupení.


Od zítřka a nazítří vše ve starých kolejích.


Neméně jistí si můžeme být tím, jak o celé akci budou referovat média.


Ponejprve bude zdůrazněno, že státní zaměstnanci mají v průměru vyšší plat než zaměstnanci soukromníků. (Proč nezavadit o strunu závisti, poklesku tak úporně připisovaném právě odborům a levici). Převažující podíl kvalifikovaných vysokoškoláků ve státních službách nebude zmíněn. Následně bude vypíchnuto, kolik nerudných úředníků společně nedobrovolně vyživujeme. Mnohým státní zaměstnanec stále významově splývá s ouřadou. Fakt, že protestující učitelé, lékaři, policisté a hasiči mezi ně v nejmenším nepatří, nebude zmíněn.


Dost možná se dočkáme i citace nějakého přihlouplého výroku z hloubi davu (nesejde na tom zda citace skutečné či smyšlené). Nejlépe v moravském dialektu, který slechu velkoměšťana zní přinejmenším stejně směšně jako jeho zpěvný projev naopak domorodcům z Východu. Reportáž (tištěná i točená) tím získá odér autentičnosti, klíčový důkaz o pravdivém rázu celé akce bude nasnadě: Zaostalí vesničané si jen uspořádali předvánoční výlet do měst! Jak jinak…


Když už investigativní ego hlídacího psa demokracie nedokáže zachytit hlavouna při nákupu vlivu, alespoň se řádně uspokojí zachycením odborářky při nákupu dárku. Vždyť má pouze demonstrovat, ihned po skončení akce usednout do autobusu, rozbalit svačinu, a studovat zákoník práce! Pokud si cokoliv koupí u stánku s rychlým občerstvením, nebo dokonce navštíví obchodní centrum, buřt i autíčko se rázem stanou předměty doličnými, jež ji žalují a odsuzují ze zvláště opovrženíhodného pokrytectví… Prý mají málo peněz a jak si mlaskají!, pomyslí si nutně divák i čtenář…


Kamery a fotoaparáty se pečlivě zaměří též na to, zda se někdo z výletníků v mrazivém počasí neposilňuje alkoholem, jestli nehovoří, či neprovolává vulgárně, a nedemoluje veřejné statky jako posledně.


Z takto získaného (vhodně uspořádaného či sestříhaného) materiálu teprve vznikne skutečně skutečný dokument SKUTEČNOSTI – Srocení opilých sprosťáků a vandalů ničí naše města!


Zítřejší noviny si výjimečně nekoupím. Zaplatit – byť pár korun – za souhrn předvídatelných obrázků a floskulí, je v době krize dost nemravná investice.


Převzato z blogu Texty se svolením autora.

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Nejnovější příspěvky