Vzpoura voličů
Volební Armagedon, tak nazval výsledky voleb místopředseda ODS Pavel Bém. Už na první pohled je zřejmé, že ODS neobhájí ani jedno hejtmanské křeslo. Těžkou pozici mají před druhým kolem i její senátní kandidáti. Voliči se dostavili k volbám a vypověděli falešnou Topolánkovu smlouvu. Jasně řekli, co si myslí o modrých zdravotnických a sociálních experimentech, rovné dani, americkém radaru a také o politickém stylu našich „krutých vítězů“. Poslali na politický hřbitov Bursíkovy „znormalizované“ Zelené a dali poslední výstrahu lidovcům. Také lokální strany se až na výjimky neprosadily. V plné míře se tak uplatnilo přísloví „Spolu chyceni, spolu pověšeni“.

Vítězové jsou jasní a nezpochybnitelní. Zvítězila sociální demokracie a komunisté. Bude zajímavé sledovat, zda volební triumf socialistů povede ke stejně arogantnímu a triumfalistickému politickému stylu poté, co se chopí krajských otěží. Média se sice snaží zpochybnit úspěch komunistů, ale pokud socialisté dodrží své předvolební sliby o tom, že nebudou vytvářet velké koalice, potom jim nezbyde nic jiného, než je připustit k účasti v krajských vládách. Bude to skvělá munice pro naše mediální sračkomety a ideální příležitost pro komunisty, aby opustili radikální rétoriku a ukázali, že strašák bolševismu je pasé.

Volební mapa ČR získala oranžovou barvu, a to znamená ještě jednu věc – totální porážku a už několikáté profesionální znemožnění českých agentur pro výzkum veřejného mínění v řadě.

Foto: Zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments