Wall Street chce zvítězit v měnové válce – vyvoláním „finanční jaderné války“




Říjen 17, 2010

http://www.comparestoreprices.co.uk/images/mo/money-toilet-roll--dollar-bill-toilet-paper.jpgUdělejme si jasno o dopadech nadcházejícího kvantitativního uvolňování (QEII) v režii FEDu, což je jen rváč najatý Wall Streetem. Jde o vypuštění finanční jaderné zbraně!

Finanční média vykreslují tento proces jako „válku o přežití“ mezi Amerikou a zbytkem světa, je to však válka vedená Wall Streetem. Jeho hlavním nástrojem je celosvětová Ponziho machinace.

Pokud Američané budou slepě důvěřovat finančním médiím, která ospravedlňují použití „finančních ZHN“ proti Americe a světu, budou následky katastrofické a americká ekonomika a její lid budou zničeni. Navíc, pokud z jednoho procenta finanční elity přežije pouze polovina, zkonsoliduje svoji kontrolu a vytvoří nová globální spojenectví. Již k tomu dochází.

Povstanou při této příležitosti Američané a vydají se na hon podvodníků z Wall Streetu a amerického Kongresu, i loutkovodičů peněžního systému za oponou bankovního systému? Nejsem v tom vůbec optimistou. Současné masové hnutí – Tea party – se výrazně odklání od problémů, které by se měly řešit. Vypadá to, že Američané si nejsou vědomi, že byli oloupeni svými vlastními politickými vůdci, kteří jednali ruku v ruce s globální finanční elitou na Wall Streetu.

Naprosto stejným způsobem, jakým byli Američani zataženi do invaze do Afghánistánu a Iráku, tedy na základě slibu vítězství (ono Bushovo: „mise splněna“), uvede Wall Street do chodu bezprecedentní finanční válku na základě slibu, že z ní vyjdou jako vítězové!

Propagandistická příprava již začala. Noviny Financial Times, jedna z hlavních hlásných trub finanční elity, vyhlásily vítězství dokonce ještě před vypuštěním první “atomovky”. Cituji Martina Wolfa: „Řeknu to na rovinu – Spojené státy chtějí zbytek světa zahltit svojí měnou, zatímco ten se naopak pokouší USA dostat do deflace. Spojené státy musí díky svému nevyčerpatelnému arzenálu zbraní vyhrát – Federální rezervy mohou tvořit dolary do nekonečna. Je však třeba, abychom prodiskutovali, za jakých podmínek bude svět kapitulovat.“

Arogance Wall Streetu je na vrcholu. Proč?

USA mají takové množství „neomezených jaderných zbraní“, že s nimi mohou zničit celou planetu. V dobách, kdy ještě Rusko a Čína jaderné zbraně neměly, odvážily se Spojené státy shodit dvě jaderné bomby na Nagasaki a Hirošimu, aby vydíraly zbytek světa – a ten se nechal postavit do latě.

Čína však prohlásila, že „jaderné zbraně i Amerika jsou papíroví tygři“. Ani během korejské a vietnamské války, kdy Spojené státy a jejich spojenci měli neobyčejně velkou vojenskou převahu, neměli odvahu začít regionální či globální jadernou válku!

A jak se říká, zbytek už jsou jen dějiny.

Spojeným státům, jako upadající vojenské velmoci, nezbylo nic než vyděračská taktika – neustálé vyhrožování, že „všechny možnosti jsou na stole“. Jako ozvěna to opakují i regionální vyděrači – Británie, Japonsko a Izrael vůči Íránu, Severní Koreji, Sýrii a Libanonu. Stejným způsobem pohlížím na vyhrožování FEDu a Wall Streetu kvantitativním uvolňováním (QEII) – tedy na jejich takzvané ničím neomezené finanční ZHN.

Dokonce si troufnu říci, stejnými slovy jako Bush: „Sem s nimi“.

Tohle je velmi příznačné pro vyděrače, kterému došla munice a pro zastrašování používá ryzí aroganci.

Trhliny v úžasné strategii QEII

První zásadní chybou v této ohromné strategii je mylný předpoklad, že z toho důvodu, že dolar je globální rezervní měna, je FED schopen zvyšovat množství dolarů neomezeně.

Druhým zásadním kazem je (a to nehledě na fakt, že od r. 2007 zbytek světa začal přijímat opatření k odpoutání se od USA), že zbytek světa bude na USA stále pohlížet jako na konečný trh pro své vývozy.

Třetí zásadní chybou je myslet si, že zbytek světa bude stále ochoten přijímat „toaletní papír bankovek Federálních rezerv“ (ať už tištěných nebo digitálních) jako zákonné platidlo.

Finanční generálové, kteří tuto válku plánují, musí žít v nějaké „zemi divů“, když zakládají veškeré své válečné plány na těchto třech výše uvedených zásadních předpokladech. Jak mohou být tak hloupí a odtržení od reality?

Pro začátek si řekněme, že USA již nejsou TRHEM KUPUJÍCÍCH, tedy USA již nejsou v pozici, aby mohly diktovat podmínky, za nichž budou platit své importy.

Američtí spotřebitelé se topí v dluzích. Finanční instituce, které podporovaly jejich nenasytnou touhu po půjčkách, jsou úplně insolventní a již nemohou poskytovat spotřebitelům snadno dostupné peníze na to, aby popouštěli uzdu svým fantaziím. A aby nebylo málo bolesti, tak očekávají, že ti, kteří prodávají v těchto tvrdých podmínkách, budou inkasovat toaletní papír bankovek Federálních rezerv. To není televizní komedie, to je opravdová reality show!

V nedaleké budoucnosti a krátkodobém horizontu to bude pro prodávající (exportní země) silně bolestivé, ale v posledních dvou letech již začal regionální obchod nahrazovat výpadek v exportu do Spojených států.

Ale bolest exportujících zemí v blízké budoucnosti nebude ničím v porovnání s traumatem a duševním utrpením Američanů, kteří chodí do Wal-Martu a dalších hypermarketů, a nemohou tam dokonce ani najít to levné zboží, které byli zvyklí kupovat.

Změny v chování na trhu by mohly za určitých okolností mít za následek „prázdné regály“ obchodů po celé Americe. Přes 40 milionů Američanů je na potravinových lístcích. A k této časované náloži je připojen další proces, hrozící výbuchem – ožebračená a iluzí zbavená střední třída.

V oblasti mezinárodního obchodu navíc bude docházet ke stále většímu používání barteru, obzvláště u komodit, a jednou z prvních položek, která přestane být obchodována v dolarech, bude ropa, ona slavná ropa, která byla od r. 1973 hlavním pilířem, jenž podpíral dolar.

Pokud by Saúdové nepodlehli Kissingerově vydírání, dolar by jako rezervní měna zkolaboval již dávno. A země, produkující ropu (snad s výjimkou Saúdské Arábie), by mohly uzavřít dvoustranné obchodní dohody (včetně barterových) a prodávat ropu v kterékoli jiné měně než v dolarech.

Převzato z Global Research

Překlad: Clair

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments