Z otevřeného dopisu ruských lékařů v Tripolisu
Vážený Dmitriji Anatoljeviči  Medveděve a Vladimíre Vladimíroviči Putine!


Prosíme vás o pomoc. Probíhá zcela nezakrytě agrese USA a NATO proti suverénní vládě Libye, která ohrožuje nás i prosté Libyjce. Cílem bombardování je také Tripolis a okolí, jehož objekty protivzdušné obrany a letectva (letiště) byly už dávno zničeny.


Dnes v noci a ráno, 24. března, bombardovaly stíhačky již vybombardovaná kasárna, navíc se zásahy do sousedních civilních cílů. V Tadžuře, kde se také nacházíme, byl zničen civilní jaderný reaktor (Libyjské středisko pro jaderný výzkum). Střely nebo bomby zasáhly i největší Kardiochirurgický ústav v zemi. Spadla střecha, nosné zdi, střepiny ze zbraní i sekundárně zdiva a oken se zabodávaly do tělíček našich nešťastných pacientů, Osmnáct jich zahynulo, jejich matky (pokud se tak nestalo v aseptickém pokoji) zemřely s nimi. My lékaři, ani obyvatelé čtvrti, v níž se nacházíme, jsme to nečekali – a nestačili jsme nemocnici evakuovat. Lidé zde umírali i na ulicích, a to v takovém množství, že to od počátku nepokojů nepamatujeme. Vy v Evropě tomu říkáte "ochrana civilního obyvatelstva" – smrtí?


Genocida uskutečňovaná proti Libyi ….je zločinem proti lidskosti. Obracíme se na vás a na světové společenství s prosbou o pomoc. Libyjci i my, kteří zde žijeme mnoho let, máme jedinou naději: Rusko a vás, jeho občany a představitele. Jsme zde svědky toho, že po neúspěšném pokusu o státní převrat řízený ze zahraničí, se po únoru 2011 každodenní situace uklidnila a zlepšila, byl obnoven veřejný pořádek. Věřili jsme proto, že Rusko bude automaticky vetovat veškeré snahy o dobrodružství, ale mýlili jsme se.


Dnes lidé neskonale trpí. V únoru obyvatele terorizovaly bandy zlodějů a krimináníků, uprchlých i puštěných z egyptských vězení, které na východě země přepadávaly policejní služebny, pobíjely osazenstvo a ozbrojovaly se, nazývány Západem "klidnými demonstranty".  Ti, kteří bandy řídí, chtějí rozhodovat o libyjské ropě. Dezinformovali světovou veřejnost, že jsou to Libyjci a bojovníci proti režimu. Nevíme, komu se může nelíbit zdejší systém sociální dostatečnosti a komfortu. Kdyby totiž podobný systém vládl v naší vlasti, nikdy bychom ji neopouštěli. Jednoduše- nebyli bychom zde. My nenecháme Libyjce bez pomoci. Ale prosíme vás, pomožte zastavit vražednou protilidovou agresi. Ruce pryč od Libye.


Podepsán: S.Borodovskij a dalších 37 původem ruských lékařu v Tripolisu, 24. 3. 2011.


Z ruského orginálu vybral a upravil sid.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments