Záchrana Wall Streetu pomocí výprodeje Main Streetu

4. října 2008

 

Právě sleduji na parlamentním televizním kanále rozpravu k „Nouzovému ekonomickému stabilizačnímu zákonu“. Jak se dá očekávat, v diskusi je plno prázdné rétoriky mezi příznivci i odpůrci zákona. V obou skupinách jsou zástupci našich dvou hlavních politických stran. Tentokrát je parlamentní debata o něco zajímavější než obvykle.

 

Republikán z Kalifornie Gary Miller, ve vzácné chvíli, kdy nějakým omylem opustil politicky korektní vyjadřování, řekl, že tento zákon by mohl pomoci „prostému lidu“. Myslel tím tebe i mne. My jsme totiž v podstatě ti, kteří jsou v kongresově-wallstreetové hantýrce  označování jako „prostý lid“.

 

Když však sleduji to jednání, nechává mě naprosto chladnou náhlá starost těchto lidí o nás –  „prostý lid“.

Kongres, neúspěšně vedený Nancy Pelosiovou, schválil zákony, které podminovaly naše základní občanská práva na bezpečnou a nekontrolovanou osobní korespondenci, telefonní hovory a e-maily. Kongres pod vedením Nancy Pelosiové dal Georgi Bushovi více než 500 000 000 000 dolarů během jeho stupidní války v Iráku a teď se chystá dát ministru financí Henry Paulsonovi (bývalému výkonnému řediteli banky Goldman-Sachs) přes 850 000 000 000 USD. Jaká záplava nul!

Jeden člen kongresu za druhým vstává, aby řekl, že musíme odevzdat stovky miliard dolarů z daní, vybraných od „prostého lidu“, aby tento „prostý lid“ neztratil svou práci a své domovy. My, „prostí lidé“ přitom ztrácíme svou práci a své domovy v rekordním tempu, srovnatelném jen s třicátými lety minulého století, a doposud nebyl přijat žádný zákon, který by pomohl „prostému lidu“ udržet si svou práci a své domovy. V celé zemi vznikají stanová městečka a Kongres hodlá pomoci tomu odvětví, které způsobilo tento stav, a nejen to, používají naše peníze k tomu, aby pomohli udržet managementu ten životní styl, na který si zvykli.

Kongresman za kongresmanem vstávají, aby řekli, že jejich voliči, „prostý lid“ je sice v drtivé většině proti záchraně pirátských a drancujících korporací, ale oni budou přesto hlasovat pro tento zákon, protože oni vědí lépe, co je dobré pro nás – „prostý lid“. My budeme jíst kopřivy a budeme rádi, protože naši REPREZENTANTI se stali malými diktátory ve stínu našeho „fűhrera“, který zavádí fašistickou vládu nad všemi oblastmi našich životů.

Ráda bych všem připomněla, že na začátku roku Kongres schválil jiný „nouzový“ plán, který dal nám „prostým lidem“ několik set dolarů. Tyto peníze však neměly žádný vliv na povzbuzení ekonomiky. Řešení krize může stát miliardy dolarů, ale ne pokud se dostanou do rukou Wall Streetu. Zákon byl v pondělí už jednou odmítnut, ale Wall Street nezkrachoval.

Řešením je dát naše hospodářství do služeb nás – „prostého lidu“. Zahájit federální programy, jež zaplatí minimální mzdy, abychom obnovili naši rozpadající se infrastrukturu a obnovili naše státy v Mexickém zálivu, takže se „prostí lidé“ budou moci vrátit do svých domovů.

Vyhlašme moratorium na exekuce domů do té doby, dokud realitní bublina nesplaskne na rozumnou úroveň a restrukturalizujme půjčky s pevnými úrokovými sazbami tak, aby „prostí lidé“ mohli splácet své hypotéky a naše ekonomika se mohla opět „rozvířit“ –  slovy kongresově-wallstreetové hantýrky. Rozšiřme systém poukázek na jídlo a podpory v nezaměstnanosti, abychom napumpovali peníze přímo do ekonomiky „prostých lidí“.

Daně pro jedno procento nejbohatších lidí v této zemi, kteří vlastní více bohatství než spodních devadesát procent, by se měly zvýšit. Naopak by se měly radikálně snížit daně pro spodních 99 procent. Měla by být zavedena transakční daň 0,25 % pro ty, kteří hrají na Wall Streetu a dána do ekonomiky „prostých lidí“ ve formě programů podporujících vzdělání a úspory energie.

Bez ohledu na to, jestli bude návrh zákona schválen nebo ne, každý z členů Kongresu, ať Demokrat či Republikán, který hlasoval pro to, že zaprodává „prosté lidi“, by měl být v lednových volbách poslán do výslužby a nikoliv zpět do Kongresu.

Odmítněme politiku založenou na strachu. My, „prostí lidé“ potřebujeme odvážné REPREZENTANTY, kteří budou pracovat na skutečných řešeních pro nás, protože my ve skutečnosti nejsme žádní „prostí lidé“, my jsme zdroj moci v této republice, potřebujeme obnovit naši suverenitu a ukázat našim zaměstnancům ve Washingtonu, zač je toho loket.

Pomozte mi sesadit Nancy Pelosiovou v lednu, ona byla a stále je největší Bushovou oporou ze všech. Tento týden poslala Georgi Bushovi velmi servilní dopis v tom smyslu, že Kongres ten zákon pro něj schválí. Nejenom že ho nežene k odpovědnosti za zločiny, které se staly za dobu jeho působení ve funkci, ona mu umožňuje jeho poslední vítězství (na účet nás „prostých lidí“) těsně předtím, než hanebně zapadne její hvězda. Zatímco naše republika je v plamenech, Nancy Pelosiová hraje poslušně svoji falešnou hru. George Bush se chystá nechat zde pěkný nepořádek a tento Kongres se osvědčil v tom, že nejenom umí tenhle nepořádek zametat, ale dokonce se zúčastnil oněch orgií, které ho způsobily.

P.S. Zákon byl právě schválen a Kongres tleská vestoje vyloupení našeho státu. My, „prostí lidé“ jsme utrpěli vážnou porážku.

Demokraté: 154 pro, 58 proti

Republikáni: 86 pro, 103 proti, 31 se zdrželo hlasování

Zdroj: Global Research

Překlad: Stan
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments