Zamyšlení o informacích

Je dobré si uvědomit, že všechny církve a sekty vždy především pracují s informacemi. Konečně také, s čím jiným by vlastně mohly a měly pracovat? Ale budiž, jen při vědomí této (rovněž) informace, je pak velmi užitečné, si též zjistit a dobře si i promyslet, o jaký že druh informací v tomto příběhu vlastně jde.


Ano, přísun informací o ovcích věřícího stáda, ten má např. církev katolická již dávno interně dobře "ošetřen", a to ideologickou povinností věřících, povinností od prelátů shora ustanovenou, chodit ke zpovědi. Budiž tedy dobrá, leč informace zdola, zpravidla a ani zdaleka nejsou tolik důležité, jako jsou ty zprávy "shora". Nu a protože stojíme sociologicky a ekonomicky na planetě Zemi, nejsou to zprávy z ráje nebeského, ba naopak informace odtamtud, kde je velký majetek světský, finanční bohatství světské a pak a to zejména – světská politická moc. Moc zákonodárná, policejně soudní, úředně administrativní a i ta exekutivně donucovací a represivní, přiměřeně ozbrojená. Stačí si jen vybrat ..


Řečeno žargonem špionážních a policejních agentů a jejich řídících orgánů, jde tudíž o informace nejen poradní a vlivové směrem k oficiálně vládnoucím osobám a jejich úředním administrátorům, ale jde i o informace o nich samotných. Informace k jejich zdárnému manipulování a k účinnému vydírání. Insiderům je pak přitom zřejmé, že prameny těchto poznatků a metody případů jejich užití, to zajisté žádná církev oficiálně nikdy zveřejňovat nebude, ba právě naopak, bude je vždy jen zarputile popírat.


Nicméně, na praktické politice se to potom beztak vždycky projeví. Například tehdy, když politikové, kteří v určité době směle přirovnávali právní postavení té u nás relativně největší církve ke spolku zahrádkářů, jednoho dne naráz a jako by úderem blesku z ničeho nic názorově otočí a pojednou nebesky osvíceni a takové církvi náhle štědře nakloněni, jí ze státního měšce zákonem udělí mnohamiliardový milodar a dokonce půjdou uctivě udělat křoví na její obřad a svatou mši. A stačí k tomu málo. Trocha hmotného a mocenského prospěchu pro pár lidí osobně a pak už jen maličkost: Aby jedna ze zúčastněných mocných a výsostných "smluvních stran" měla více informací, než ta strana druhá. A proč? Protože nejen za informace se platí, platit se někdy musí i za mlčení o nich.


Jinou věcí však už je, jen taková nepatrná maličkost: Poznání, kdo tyto informační hrátky vždy potom ekonomicky zaplatí. Ty dvě skupinky zde řečených politických hráčů to však nikdy nebudou, bude to zas jen někdo třetí, kdo k takovým kotrmelcům spravedlnosti přijde jak slepý k těm pověstným houslím. Ostatně, i každý z nás občanů může k jednomu takovému malému kvazirestitučnímu českému případu poslední doby, směle zkusit jeho motivy a děje uhádnout. Dvakrát to bude jako by zadarmo, potřetí ale už za korunu. Možná i za tu Svatováclavskou. A divme se pak různým virózám, nesrozumitelným žvatláním a ztrátám paměti mnohých potentátů světa. Bude to jen ztráta času, když si příčiny ani pak ještě neuvědomíme. A pozor, obecně to všechno neplatí jenom pro církve a na ně navěšené politiky, jak další vývoj na české veřejné scéně jistě brzy ukáže.


Zdroje:


1/ http://www.regionalninovinky.cz/sloupky/co-je-a-co-neni-rimsko- katolicka-cirkev-v-cr/


2/ http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/nove-pratelstvi-vaclav- klause-s-katolickou-cirkvi-jen-z-rozumu


3/ http://vera-tydlitatova.eblog.cz/konzstentni-vaclav-klaus


4/ http://streit.blog.idnes.cz/c/103842/Prezident-Klaus-v-haku-Nejvyssiho- Zahradkare.html


5/ http://www.pehe.cz/Members/redaktor/dukova-cirkev-jako-politicka-sila


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments