Zážitková inventura denního tisku

Listopad 19, 2009

Těžko říct, zda za to mohou skvrny na Slunci, nebo vrozená stupidita homo sapiens, ale dnešní denní internetový tisk je plný zpráv, u kterých by se člověk skvěle bavil nebýt toho, že nastavují nelichotivé zrcadlo *) naší všední zhovadilosti, neboli číst dnes internet byl (opět!) silný zážitek.


Ještě celkem neškodné je řádění šotka v redakci Aktuálně.cz, kterému se ve zprávě o návštěvě nizozemského muslimobijce Geerta Wilderse ODS se distancuje od návštěvy protiislámského radikála zadařila tato perla: „vyzývá k zákazu Koránu a tvrdí, že hodnoty islámu nejsou neslučitelné s evropskými."


Komu to přijde spíše k pláči, než k smíchu, toho snad rozveselí článek NASA vystaví osly radiaci. Kvůli letům do vesmíru, ve kterém stojí: „Cílem ozařování je zjistit neurobehaviorální účinky kosmické radiace na primáty."  Věru nevím, koho litovat více, jestli primáty, osly, čtenáře, pana redaktora nebo jeho učitele na základní škole, který je zralý na vrácení diplomu bez ohledu na, zda je či není z Plzně.


Tím končí sranda a začíná legrace…


Maďarský publicista vyzval ničit "zrádcovské knihy otravující národ": „Tří- až čtyřčlenná komanda mají procházet knihovny a ukrást tam a pak zničit knihy levicových a liberálních autorů." ˇJednoho až zamrazí když si uvědomí, jak blízko je z Maďarska do Čech a na jak úrodnou půdu u nás takové myšlenky padnou. Že, moji věrní nepřátelé a vymítači?


Podle cestujících jeli ve slovenském autobusu teroristé s výbušninami: „Cestující v bratislavském autobusu požádala řidiče, aby okamžitě zastavil, protože tři Arabové chtějí údajně vyhodit vůz do povětří na Přístavním mostě. (…) Ostatní cestující okamžitě začali vidět v Arabech teroristy a chtěli za jízdy vyskočit z autobusu. Řidič proto raději zastavil." Netřeba snad zdůrazňovat, že ti tři ďáblové žádné výbušniny neměli a kdo ví, jestli to vůbec byli Arabové. Jak vidno, bratři Slováci jsou zase napřed, alespoň co se uvědomělosti týče.


V USA zatkli matku kojence, neodletěla na misi do Afghánistánu: „Americká armáda zadržela jednadvacetiletou svobodnou matku Alexis Hutchinsonovou, která neodcestovala do Afghánistánu, kde měla být nasazena. Nenašla nikoho, kdy by se mohl starat o jejího desetiměsíčního syna Kamaniho." Válka je na prvním místě, zabíjení má přednost před mateřstvím. V USA to s totalizací a militarizací (což je vlastně totéž) vzali zdá se pěkně od podlahy. Přitom je dotyčná jen kuchařka, takže by se bez ní ta hrdinná kruciáta za svobodu, demokracii a transportní trasy surovin docela dobře obešla. Nebo že by bylo třeba naplnit genderové kvóty žen v poli?


Když pánbůh dopustí, i motyka spustí, dokonce i na vrchního inkvizitora – Petici za odvolání Žáčka podepsal i exprezident Havel. Jak dává tušit Havlovo jméno, důvodem není pitomá dekonspirace agentů rozvědky, ale šlápnutí na kuří oko hochů, co spolu mluví. Žáček to ve své horlivost trochu přehnal, protože se otřel o jakéhosi Skalníka, který prý donášel StB, jenže je to kámoš, takže má, na rozdíl od nekámošů, nárok na presumpci neviny a tuplovanou porci důkazů.  Žáčka ať vezme čert i s celým jeho ústavem se zákonem předepsaným výsledkem „bádání", ale měl by skončit z nějakého solidnějšího důvodu, než je nekompatibilita s pravdou a láskou.


Ale aby se neřeklo, že jsem totální negativista, přiznávám, že i na tom masmediálním úhoru se občas urodí zajímavého. Jako například dva rozhovory, které mne zaujaly svojí věcností, střízlivost a neideologičností – s Vladimírem Špidlou a Martinem Ulčákem, někdejším činovníkem SSM a dnes úspěšným podnikatelem-lobbystou.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments