Zelená úsporám? Beze změn to prý bude fiasko!

Mám apriori nedůvěru ke všemu, do čeho pustila nebo pustí Bursíkově zelená strana. Jsem zaujatý a proto budu jen reprodukovat krátký názor specialisty (na dotace, nikoli v oboru zateplování).


Podmínky jsou prý nastaveny tak, že se dotace téměř vždy nevyplatí:

  • u starých staveb není možno dosáhnout takto vysokých technických standardů za obvyklých nákladů
  • dotované zateplení prý přijde i 2x (i více) dráž, než nedotované, přitom v řešení rozdíl nepřináší zásadní rozdíl v úsporách tepla.
  • tvrdé technické požadavky způsobují, že zásahy do konstrukce budov jsou brutální a málo komu se chce kvůli zateplení rozkopat celý barák a poničit přitom předcházející investice
  • mohou se používat jen vyjmenované materiály, které se sice od levnějších technicky významně neliší, ale jsou o desítky procent dražší
  • projekty prodražují různé posudky a prokazování správnosti provedení


Jediné, co prý má význam, je registr firem, které se věnují zateplení. Zákazníci si z nich vyberou, firma jim to spočítá a doloží, že brát si dotaci je hloupost. Za vše mluví to, že tento člověk, radící firmám, jak získat dotace, se pro svou vlastní soukromou potřebu této dotace vzdal.


Pokud je to pravda, tak někdy v září by z toho mohly být palcové titulky typu „Zelená energie – fiasko". A pokud stát nechce ty peníze vrátit Japoncům, bylo by vhodné někdy v letošní zimě zreálnit dotační podmínky. Jestliže máte někdo jiné zprávy nebo zkušenosti, napište.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments