Zelení boty nekradou, naopak, dělají je

Příběh ten byl mediálně podán takto:

 

Totožnost tajemného zloděje bot, který před časem řádil v malém německém městečku Föhren, byla odhalena. Ke všeobecnému překvapení odcizila více než stovku střevíců troufalá liška, aby je použila jako hračky pro svá mláďata. Uvedla to agentura Reuters.

Identitu pachatele prozradily desítky bot rozházených kolem liščího doupěte, na které náhodně narazila skupina lesních dělníků poblíž Föhrenu. Obuv záhadně mizela přes noc ze zápraží několika domů.

 

"Byly tam všechny druhy bot, od dámských lodiček po tenisky. Dosud jsme našli 110 až 120 kusů obuvi. Podle všeho je liška ukradla pro svá liščata, aby si měla s čím hrát," prohlásil mluvčí místní policie.

 

Boty byly ve velmi dobrém stavu, i když většině chyběly tkaničky. Původní majitelé prý byli potěšeni, že je mohli získat zpět. Proti samotnému pachateli "zločinu" se prý nechystají žádná odvetná opatření, ujistil mluvčí. (Novinky)

 

Liška je chytré zvíře, jinak řečeno, není blbá. Liščatům na hraní by vysoce teoreticky mohla ukradnout jeden, nanejvýš dva páry obuvi, nikdy ne víc. Jednak by to liščatům k zábavě bohatě stačilo, každé zrzavé mládě nepořebuje vlastní botu, jednak by jejich maminka transport bot v tomto rozsahu vůbec nepřežila: zkuste si vzít nějaký cizí smradlavý škrpál do tlamy a po čtyřech s ním uhánějte několik kilometrů. A opakujte to stokrát.

 

Zkrátka a dobře: liška nosí liščatům slepice, boty by mohla jenom při trvalém pominutí smyslů.

 

Všechno je jinak. Neznámý vtipálek z městečka Föhren vymyslel plán, a protože byl právě tím typem ze Saturnina, který vstane a začne házet koblihy, plán uskuteční.

 

Dlouhé měsíce krade sousedům boty, shromažďuje je v garáži. A s prasečí radostí se účastní sousedských rozhovorů: „Taky vám, paní Verfluchtescheissová, už ukradli boty? Manželce včera, a měla je jenom dvakrát na nohách, já kdybych tu svini načapal, tak…"

 

A v duchu se celičký jenom tetelí, dusivá radost mu stoupá do hrdla, div že mu nepraskne žilka.

 

Potom se jedné temné noci s pytlem bot na zádech vydá do lesa, k liščí noře, a nakradené boty rozhází po okolí. A možná i některou tenisku narafičí přímo do vchodu, aby to dobře vypadalo.

 

Zbytek příběhu už znáte, ve verzi od Reuterse.

 

A pak už se mu v hrudníku zase usazuje ta dusivá, skoro až nesnesitelná radost, to když nadstrážmisr Schlammassel jako hvězda okamžiku předává médiím poselství o nesmírně chytré lišce z katastru obce Föhren, světový tisk to papouškuje a papouškuje a papouškuje, a föhrenští spoluobčané se také přihřívají na té velké slávě, vždyť obec s tak inteligentní liškou nemohou přece obývat nějací blbci.

 

Dávejte si pozor na tyhle týpky, co se při rozhovoru o nějaké neobvyklé, záhadné až nevysvětlitelné události ve vašem okolí jakoby trochu dusí.

 

Astma to být nemusí.

 

 

Převzato se svolením autora z jeho blogu

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments