Život pod drobnohledem bonmotákůČeši si vybírají z palety ďábelská gesta. 1939 – dlaň dolů. 1989 – dlaň dopředu. 2009 – dlaň nahoru. Tři devítky? Ano, ďábel jim ale nastavuje zrcadlo. Děsím se následujcí šestky. Aby z ní ďábel náhodou neudělal devítku.

Prázdnotu svého času umocňovali vyprazdňováním svých přeplněných žalud/ků.

„V Česku je prý Sametově" , meditoval jeden hovnivál. „Také jsem slyšel," odpovídá mu druhý,„monokl na pravé oko tam prý pořídíš za 30 Sametových.“

"Pomáhej pámbů," zvolal první. "Dejž to pámbů," odpověděl druhý. "Jděte oba k čertu," pomyslel si třetí.

Češi jsou kouzelní: Máme hole v ruce – Dílna 1989 – proměnili na sofistikovanější Prostředník ve dlani – Vzor 2009.

Potkaly se dvě filcky. A protože to byly české filcky, tak si hned jedna začala stěžovat druhé: „Holka, já ti nevím, ale jestli se takhle ženské budou dál upravovat, tak se nikde nechytnu.“ „Ty bláho, to mi povídej,“ dí druhá. „Nejhorší je , že už začínají i chlapi. Tuhle jsem byla na nějaké schůzi a vůbec jsem se nechytala.“ „Na jaké schůzi?“ „Vlastně ani nevím. Pořád jen volali – nic než národ!“

Název KAPELY rezonoval s duchem doby. A byla velmi úspěšná. Na konci každého koncertu fanoušci freneticky skandovali: My chceme Kapavku, my chceme Kapavku.

Byl to tvrdý diskutér. Nejraději měl direkt z Googlu.

Měl všech pět pohromadě a tak šel nakupovat. O měsíc později: Neměl všech pět pohromadě a tak si šel některé půjčit. O půl roku později: Všech pět dohromady mu musel dávat MUDr. Chocholoušek.

Křičel , že to není plagiát, že je to celé na úplně jiné téma. Ale znáte kritiku. Jak asi u ní může dopadnout titul Čípková Růženka.

Pociťují hřebci intezivní zadostiučinění? Bezpochyby! Úplně největší pak, když se dostanou druhému na kobylku.

Sametová revoluce navštívila vykřičený dům. Po dvaceti letech si to mohla konečně dovolit.

Mají voli smysl pro humor? Obrovský! Začali zakládat politické strany.

Dělal jí už dlouho nemravné návrhy. Dobové a bytostně chlapské. Tak říkajíc naturalistické. Ale pokaždé ho odmrštila: Nechoď na mě s tou svojí pandemií.

Českému politickému systému se nějak nevede. Že by komunistická diverze? Nikoli. Jsou to stále ještě záchvěvy sametové distorze.

Všichni na ně pobaveně koukali. Mysleli , že je to jen takové kočkování. Pravým důvodem ale velmi ostré šarvátky bylo sametové očkování. /Proti muftíkům./

Sex byl vrcholnou ukázkou úpadku totalitních systémů, pravil přednášející. Ale kdysi lechtivé téma nechávalo studenty naprosto chladné – byli klonovaní.

Manažeři zbytečností se nemohli shodnout: Je dnešní muž konzument anebo zákazník? A dál ho pozorovali, jak leze po kolenou kolem spodních regálů a hledá svojí nejnižší cenu.

Bylo nebylo … tak to už dneska neplatí. Sametoví ordneři mají naprosto jasno: Bude. A ne, že ne.

Sametový býk obvinil prasata: "Šíříte paniku." Prasata se však nedala: "Šíříš poplašnou zprávu." "Ta není nakažlivá," rozohnil se Sametový býk. "Myslíš?" řičela nadšením prasata. A celé družstvo nakazila svým smíchem.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments