Zodpovědně

Není před tím úniku. Ať se vrtnu, kam se vrtnu, všude mi vyhrožují Paroubkem. Těžko říct, kdo je ten pan Zodpovědný, kterému leží blaho národa na srdci natolik, že nelituje prostředků, aby před tím démonem v lidské podobně veřejnost varoval, protože se tento nezištný dobrodinec zásadně nepodepisuje, ale jeho poselství je jasné: vyhraje-li Jiří Paroubek volby (ve skutečnosti samozřejmě Jiří Paroubek nevyhraje v žádném případě, vyhraje tak maximálně ČSSD), nastane konec světa. V mlhách leží pouze konkrétní podoba této apokalypsy, totiž zda zmizí Slunce, přiletí mračna kobylek, bude čtyřicet dní pršet, či zkysne veškeré mléko včetně sušeného a mateřského.


Koho bych v žádném případě volit neměl mi valí do hlavy s takovým nasazením, že se již nedostává sil a prostoru na doporučení, koho bych volit měl. A hlavně proč, veškerá „argumentace" se vyčerpá dichotomií jedině Sparta, bij Slávii po hlavě. Jako kdyby prohra ČSSD sama o sobě stačila k vyřešení všech problémů a po ní nevyhnutelně následovala již jen samá pozitiva a sociální jistoty. Vlastně mi zde říkají: nestarej se o to, jaké s tebou máme úmysly my, zařiď, aby nám při jejich realizaci ČSSD nepřekážela.


A tak si říkám, že kdybych přes původní nechuť k volbám přece jenom šel, tak bych zřejmě nakonec volil právě ty lidožravé socialisty demokraty. Jednoduše proto, že se jimi argonantní floutkové, kteří se opakovaně fatálně neosvědčili, cítí tolik ohroženi. Příliš konstruktivní to není, to uznávám, ale jako „protipovodňová hráz" by to mohlo fungovat docela dobře.


Pro ODS je to ale vlastně dobrá zpráva, protože to znamená, že její kampaň funguje. Při představě, že se vlády opět chopí lidé, kteří se nezmůžou na nic víc, než jsou lži, pomluvy, štvaní, zastrašování a další „finesy", spolehlivě dokáží zlikvidovat firmičku o pěti lidech, natožpak stát, mi totiž běhá mráz po zádech. Gangstery je lepší držet od státu co nejdál. Tím dál, čím jsou čistotnější.


A nebo že bych volil KSČM? Podle kampaně soudě není ani zdaleka tak nebezpečná jako ČSSD a dám-li jí svůj hlas, neproviním se ani na rozpočtu, ani na dětech. Nebo že by mi pan Zodpovědný něco zamlčel?

 

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments