Zpavodaj ProAlt: Podpora stávce státních zaměstnanců

Vážené příznivkyně a příznivci iniciativy ProAlt,

zasíláme vám náš pravidelný zpravodaj, abychom vás informovali o nejbližších chystaných aktivitách ProAltu i proběhnuvších akcích.


1. ProAlt podporuje stávku státních zaměstnanců 8. prosince

Na středu 8. prosince vyhlásily odborové svazy celodenní stávku. Půjde patrně o vůbec největší odborářskou akci v historii země. Iniciativa ProAlt stávku podporuje a vydá k této příležitosti text vlastního prohlášení, který bude k podpoře stávky vyzývat širší vrstvy společnosti. Naše členky a členové přijdou stávkující podpořit na protestní shromáždění, která se budou konat po celé zemi. ProAlt podpoří shromáždění v Praze, Brně, Olomouci a Ostravě. O dalších místech se jedná. Kontaktujte nás prosím, pokud byste byli ochotni pomoci s intervencí ProAltu ve svém městě nebo regionu.


2. ProAlt spolupořadatelem programu k Mezinárodnímu dni studentstva

Iniciativa ProAlt byla spolupořadatelem akcí v rámci oslav Mezinárodního dne studentstva 17. listopadu. V pondělí 15. listopadu jsme na Filosofické fakultě UK pořádali přednášku Jana Kellera s názvem „Deset falešných a jeden skutečný důvod, proč zavést školné“. Aula s kapacitou 400 míst byla zcela zaplněna. Záznam přednášky si můžete pustit na TV ProAlt.

V poledne 17. listopadu prošel Prahou pochod proti komercionalizaci vzdělávání, kterého se zúčastnilo na 300 lidí, převážně studentů. Reportáž z akce např. zde.


3. Úspěšný protest proti kontroverzní schůzi Senátu

V pátek 12. listopadu pořádala iniciativa ProAlt symbolickou blokádu Senátu, který se ve stavu legislativní nouze a pouhý jeden den před vypršením mandátu starých senátorů sešel, aby pravice schválila vládní balíček škrtů. V současné době probíhá naše právní analýza, která by měla vyústit v podání ústavní stížnosti.

Akce se setkala s obrovskou mediální odezvou, včetně zájmu ze zahraničí. Média dala prostor i mluvčím ProAltu, kteří tak měli možnost vysvětlit záměry naší akce. Reportáže najdete například zde, zde a zde.


S přáním příjemného dne


mluvčí Jana Glivická


ProAlt: Iniciativa pro kritiku reforem a na podporu alternativ


www.proalt.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments