Zpráva CIA: Izrael do dvaceti let skončí
Březen 13,  2009

 

Tato studie předpovídá „nezadržitelný posun od uspořádání, obsahujícího dva státy, k řešení s jedním státem, jako nejživotaschopnější model založený na demokratických principech a úplné rovnosti, jenž se zbavuje hrozícího strašáku koloniálního apartheidu, přičemž ponechává možnost návratu uprchlíkům z let 1947/48 a 1967. To se stane výchozí podmínkou pro trvalý mír v oblasti.

Zpráva, která byla uvolněna jen pro omezený počet osob, dále předpovídá návrat všech palestinských uprchlíků na okupovaná území a exodus dvou milionů Izraelců, kteří by se mohli přestěhovat do USA v příštích patnácti letech.

„Je tam přes půl milionu Izraelců s americkými pasy a více než tři sta tisíc žije na území podobném Kalifornii,“ řekl odborník na mezinárodní právo Franklin Lamb v rozhovoru pro Press TV a dodal, že ti, kteří nemají americký nebo západní pas, si o něj žádají.

„Myslím si také, že přinejmenším u veřejnosti v Izraeli je zřejmé, že varovný nápis na zdi již byl napsán … (jenž) naznačuje, že koloniální akce budou dějinami zavrženy dříve či později“, zdůraznil Lamb.

 

Řekl, že CIA v této zprávě dělá narážky na nečekaně rychlý pád vlády apartheidu v Jižní Africe a připomíná rozpad Sovětského svazu v raných devadesátých letech, přičemž naznačuje, že konec snu o „židovské zemi“ by mohl nastat spíše dříve než později.

 

Studie dále očekává návrat jednoho a půl milionu Izraelců do Ruska a dalších částí Evropy a poukazuje na pokles porodnosti Židů oproti růstu palestinské populace.

Lamb dále prohlásil, že, americká veřejnost, jež dávala najevo svůj odpor proti opatřením Tel Avivu v posledních dvaceti pěti letech, už pro ně, zvláště s ohledem na izraelské chování k Palestincům v pásmu Gazy, pro příště nebude mít žádné pochopení.

Někteří členové amerického senátního zpravodajského výboru byli informováni o této zprávě.

 

Překlad: Stan

 

Zdroj: Íránská mezinárodní televize Press TV

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments