Zpráva americké vlády: 49 milionů Američanů hladovíListopad 16, 2009


Podle nové vládní zprávy vzrostl v minulém roce počet Američanů, kteří nemají patřičný a odpovídající přístup k jídlu, na rekordní úroveň 49 milionů. Zvláště neradostný je počet dětí, které žijí na dosah od hranice potravinové bezpečnosti, který vzrostl během jednoho roku z 12 na 17 milionů.


Zpráva velmi drsně ukazuje, jak ekonomika dopadá na americké rodiny, a to navzdory zprávám z posledních měsíců o tom, že se obnovuje důvěra spotřebitelů. President Obama přitom během své volební kampaně slíbil, že se do roku 2015 postará, aby děti v Americe nehladověly.


Zpráva ukazuje, že chudoba a nedostatek potravin nemusí jít vždy nezbytně ruku v ruce. Mnoho z rodin, kterým došly potraviny před tím, než si mohly dovolit jít koupit další, vydělávaly více, než je hranice chudoby.


Navzdory těmto špatným zprávám některé organizace provozují nové koncepce pomoci.


Potravinová banka pro New York City (Food Bank For New York City) iniciovala nový potravinový program (Adopt A Food Program), jenž dává dohromady dlouhodobé dobrovolníky s potravinovými bankami a skladišti tak, aby jejich schopnosti byly využity co nejlépe.


Prostřednictvím Adopt A Food Program dobrovolníci přijmou závazek na tři, šest nebo dvanáct měsíců, a dělají mnohem více, než pouhou distribuci potravin. Dobrovolníci s odbornými dovednostmi mohou pořádat dobročinné akce, nebo třeba pořádat kursy ovládání počítačů.


Další myšlenky můžete najít na stránkách Causecast Jak nakrmit hladové Američany nebo blogu Mazon, kde jsou Tři způsoby, jak bojovat s hladem, včetně menu ke Dni díkuvzdání.


Převzato z Huffington Post


Překlad: Stan


Foto: zdroj


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments