Zpravodaj ProAlt: Sdílejte s námi svůj příběh

http://www.informacezbrna.cz/foto/clanky/foto_6881_1.jpgVážené příznivkyně a příznivci iniciativy ProAlt,

zasíláme vám opět náš zpravodaj, abychom vás informovali o aktuálním dění v iniciativě ProAlt, naší práci a nejbližších chystaných akcích.

1. Úspěšná demonstrace ProAltu proti vládním reformám


V sobotu 5. března v Praze pořádala iniciativa ProAlt demonstraci proti vládním reformám a za sociální solidaritu. Celkový počet účastníků činil podle reálných odhadů 1200 – 1400 lidí, což vzhledem k tomu, že se jednalo o první podobnou demonstraci ProAltu, vnímáme jako úspěch. Úvodní projev pronesl mluvčí iniciativy ProAlt Ondřej Lánský. Jeho projev si můžete přečíst zde. Na demonstraci také vystoupili předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil, předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková, Milan Štefanec z Nesehnutí, Tomáš Vokoun z Akčního spolku nezaměstnaných, Jiří Silný z Ekumenické akademie, Ilona Švihlíková za Alternativu zdola a Miroslav Grund z iniciativy Antihluk.cz. Po hodině se účastníci demonstrace zformovali k pochodu. V čele šel transparent iniciativy ProAlt s hlavním heslem akce: „Proti vládním reformám, za spravedlivou společnost!“ Trasa přibližně čtyřicetiminutového pochodu vedla z náměstí Republiky, přes Staroměstské náměstí, Palachovo náměstí, přes Mánesův most na nábřeží Edvarda Beneše, kde pochod před budovou Úřadu vlády skončil. Před Strakovou akademií zazněl závěrečný projev mluvčího ProAltu Pavla Čižinského.

Sestřih demonstrace si můžete prohlédnout zde

Na začátek května chystáme v Praze další demonstraci! Pokud můžete pomoci s propagací akce nebo technickým zajištěním, napište nám prosím na info@proalt.cz.

Ohlasy v médiích:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/211411000100305/obsah/149870-demonstrace-proti-vladnim-reformam/

http://zpravy.idnes.cz/nechte-byt-dph-i-duchody-spilaly-stovky-lidi-v-centru-prahy-vlade-phb-/domaci.asp?c=A110305_145207_praha-zpravy_vel

http://www.denikreferendum.cz/clanek/9360-v-praze-proti-vladnim-reformam-demonstrovalo-pres-tisic-lidi

2. Demonstrace proti vládním reformám proběhnou i v Ústí a Brně

V Ústí nad Labem se v sobotu 26. března od 14:00 uskuteční na Lidickém náměstí demonstrace proti vládním reformám. Akci svolává Hnutí za svobodné vzdělání za podpory iniciativy ProAlt.

V Brně se bude konat demonstrace pořádaná iniciativou ProAlt ve čtvrtek 7. dubna od 17:00 na Moravském náměstí.

3. Iniciativa ProAlt v regionech

Byla zřízena nová speciální adresa pro zájemce o práci v regionálních skupinách. Pokud máte zájem vstoupit do ProAltu nebo iniciativě jakkoliv pomáhat, ozvěte se nám prosím na regiony@proalt.cz.

4. Výzva k finanční podpoře

Žádáme členy i přátele ProAltu o pravidelnou finanční podporu libovolnou částkou. Číslo účtu je 2500104120/2010. Od ledna nám
na transparentní účet přispěly již desítky lidí. Všem děkujeme!

5. Z našeho webu

Dovolujeme si Vám představit rubriku „Sdílejte svůj příběh“ na našich webových stránkách. Můžete se zde podělit o svůj životní zážitek nebo o příhodu, která se Vám stala a je něčím podstatná pro oblasti, v nichž se ProAlt angažuje. Někdy je dobré zjistit, že se svou zkušeností nejste sami. A třeba nám zrovna Vaše vyprávění pomůže najít inspiraci při dalším směřování našich aktivit. Tuto rubriku najdete na našem webu, když rozkliknete na horní liště položkuZapojte se“. Přímo se do ní dostanete přes tento odkaz. Na našich webových stránkách rovněž naleznete výsledky práce pracovních skupin ProAltu, např. prohlášení k aktuální situaci nebo prohlášení k vývoji na Ministerstvu životního prostředí.

S přáním příjemných dnů

Roman Petrenko

ProAlt: Iniciativa pro kritiku reforem a na podporu alternativ

www.proalt.c
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments