A jsme v řiti

Již vzhůru, psanci této země, dejme se na pochod, banksterská Internacionála je zítřka lidský rod. ……..

Pokud Vám to, vážení přátelé, něco připomíná, je podobnost vůbec ne náhodná. Všechny ty bolševické i socialistické internacionály by totiž bez zájmu banksterů o rozvrat starého řádu, bez touhy majitelů tiskáren peněz po stále větším chaosu (při kterém se, jak říká nenechavý hospodský v Bídnících, skvěle krade) nikdy nevznikly.

Málokteré generaci se poštěstí, aby prošla trnitou cestou omylů a debilizace vzdělání a myšlení obecně – od kapitalismu 1. republiky Preissů a Petschků, přes válečnou ekonomiku, tunel let těsně poválečných, přes budování socialismu, korporátně-fašistický paskvil hry na demošku vyvolených, po návrat do socialismu. Co dím, banksterské elity nám dávají dokonce nahlédnout do komunismu, byť se týká jen méně než jedné tisíciny globálního obyvatelstva.

Dlouho už tu prosazuji myšlenku, že kapitalismus, což je vlastně tržní hospodářství neřízené ani monopolisty, kartely a jejich panáky ve státní správě – dostal smrtelnou ránu vznikem prvního monopolu. Rothschildův a Rockefellerův Standard Oil Company mi buď svědkem. A cokoli z toho tržního hospodářství následně zůstalo, definitivně zabil vznik U.S. FEDu, operační jednotky finančního řízení Impéria majiteli monopolu na tvorbu peněz. Slavili jsme nedávno 100 let od zahájení éry „boom and bust“ ekonomiky dirigované úžerem a jeho zlodějskými zájmy. Rozděl a panuj, vypleň a zmiz, k následkům se neznej! Tvoř maléry, které za cizí peníze lukrativně řeš. Nejlepší je ODMÍTAT – a tak odmítají odpovědnost a nepřipouští, že lidstvo může mít nejen nos mezi očima, a spoustu blbců se jim díky absolutní kontrole médií daří přesvědčit, že samolibá prdel místo hlavy je problém plebsu, a ne jejich.

V tomto týdnu došlo k realizaci námětu, který testovali na lidech už cca před dvěma-třemi roky ve Švédsku. (jako testovali bail-in na Kypru).

Mario Draghi von Goldman und Sachs a pán na Evropské centrální bance poskytl FEDu Evropu jako testovací polygon pro další finanční zbraň hromadného ničení a dovedl šílenství neokeynesiánské zcestnosti banksterů a jejich „chicagských“ akademických kurev do dokonalosti. Vyhlásil politiku negativních úrokových měr. Tak tohle by nevymyslel ani poválečná komunistický ministr Kopecký – a o tom se později tvrdilo, že to byl vůl galaktických parametrů, neschopný ukoučovat trafiku.

Mezibankovní úrok ve výši -0,1 procenta je přirozeně jen testovací chroust, který banky, jak je jejich dobrým zvykem, přenesou plné míře a s rostoucí agresivitou na svoje klienty – tedy Vás. Matrace bude tedy v blízké době nejvážnějším konkurentem nejen Kellnerovy Air Bank. Toho konkurenta a přežitek kapitalismu i socialismu bude nutno „vymyškovat“ , zrušit ve jménu dobra otroků. Kdo nebude mít účet a kreditku, ani se nenažere. Osvobodí nás od možnosti koupit si rohlík jedním klepnutím do klávesnice počítače. Ale považte, až vstoupí do našich životů hyperinflace, vše se zjednoduší, žádný tisk milionových bankovek, kolkování – uvidíme zázraky, jak se výše našich úspor mění několikrát denně on-line. Velmi praktické, to se bude ovcím líbit až do okamžiku, až jim někdo řekne – ta kreditka je neplatná – stěžujte si na lampárně.

Důsledky zavedení negativní úrokové míry jsou na dílo zvíci Kapitálu, a tak se omezím na zjednodušené, přímo primitivní shrnutí v pár bodech.

Páni světa nám tímto sdělují :

1. Bankovky, měny v rámci rozpadajícího se FIAT měnového systému nemají žádnou cenu.

2. Budeme tisknout stále větší objemy bezcenných jednotek měny až do hyperinflace.

3. Nejenže budeme znehodnocovat měnu tiskem ničím nekrytých peněz, a inflací znehodnocovat mzdy a úspory, ale donutíme vás platit za privilegium ukládat svoje úspory do bank.

4. Donutíme banky půjčovat, i kdyby neměly žádný investiční projekt slibující návratnost u splacení úvěrů. Za nepůjčené úspory obyvatelstva i podniků budou platit kartelu centrálních bank. Ať žijí malinvestice, ať žije Ab Ordo Chaos!

5. Státní i soukromé dluhopisy jsou od teď jediným instrumentem, který nebude takto dodatečně zdaněn. Proto kupujte ty přísliby nesplnitelného. Na konci je gottwaldovská léčba vz. 1953.

6. Nestačí, že každý produkt, co kupujete, je zatížen náklady na banksterský komunismus (náklady, financování a transakční náklady) až 40 procenty (což je privátní zdanění již státem zdaněných příjmů), nestačí poplatky za to či ono, potrestáme všechny střádaly daní z úspor, fondů akumulovaných na mzdy, rezervní fondy, vlastní zdroje investic, ztrestáme dodatečným zdanění všechny, co projdou, někdy vynuceně, bankou, kdo spoří na budoucnost – kdo se chová odpovědně a myslí na to, co bude zítra.

7. Zabili jsme spoření, jedinou relevantní a udržitelnou formu tvorby kapitálu – odloženou spotřebu. Nahradili jsme ji finančním letadlem, co padá. Nemyslete na to, čím se budete živit, ani jak tohle může přežít reálné hodnoty tvořící ekonomika.

8. Zabili jsme samotnou podstatu existence pojišťovnictví, zajišťovnictví, fondového a důchodového systému, založeného na agregátním úroku, zhodnocování úspor. Tou podstatou je zhodnocování úspor multiplikačním efektem s co největším rozdílem mezi meziročními výnosy a reálnou inflací. Agregované hovno je stále hovnem, a bankroty těchto finanční institucí jsou nejen matematickou jistotou.

9. Zítřek neexistuje, budoucnost není, žij dnes a utrácej vše, dokud … nebude otázka negativních úrokových měr, a toho co přinášejí a avizují tím posledním, co bude člověka trápit.

10. Němci ztratili kontrolu nad EU a ECB, „Němci“ typu Merkelová a Schulz jedou podle not FEDu. Těmto „Němcům“ budou Němci vděčit již potřetí za to, že budou obviněni z rozpoutání světové války. Za pokračování osudu okupovaných a vydíraných páriů Atlantického světa odříznutých zrádci od vlastní velké budoucnosti Kontinentální velmoci a spojence Euroasie.

Co dodat, nejen Němci, ale i my jsme v řiti … korporátní fašismus, ten privátní, i ten servisních elit zabíjí systematicky a záměrně zdroje naší obživy i naše rezervy nutné pro přežití kolapsu globálního podvodného kasína, kterému ještě někteří pitomci říkají kapitalismus. Brzy poznáme, že na cestě ke dnu se blížíme koncové stanici. K chaosu. A o ten chaos jde, v Sýrii, Egyptě, na Ukrajině, všude, kam dosahují zájmy impéria úžeru.

Je pan Mario hlupák, nebo terorista? Je tím samým ta „německá“ vyvolená slepice, co aktivně staví železnou oponu mezi vlastní vývozní ekonomiku, národ a jeho obživu, Evropu a zdroje vlastního rozvoje, nejperspektivnější trhy? Naleznete v tom cosi racionálního? Je jím tajtrdík Sikorski a blázen Walesa, co říká, že neujmou-li se USA vojenskou silou (globální válkou) světového kormidla, nezbyde Polsku než to udělat za USA? Zastupuje či koučuje EU někdo, kdo má moc či ochotu Evropu zachránit před jejími elitami úžeru, kdo není koupený, či neloajální NWO ?

Ne, svět morálních deprivantů se nezabývá důsledky vlastních činů. Cítí se v bezpečí, nepostihnutelný ve svém osvíceném a bezohledném směřování k NWO. Pracují na rekonstrukci planetárního systému, a to stalinsky opravňuje k tomu, že „když se kácí les, létají třísky“. Nyní globálně. A my čekáme na zázrak ve frontě u jatek.

US dolar padá, je potřeba, aby Evropa a zbytek světa padaly ještě rychleji. A o tom ve FEDu s nikým nediskutují, ani s Máriem od Goldmanů. Natož s námi. EU – Evropa míru a prosperity? – proberme se. Tohle v plánu není, a nikdy nebylo. Ale sny umírají až s prvním zakokrháním kohouta, zazvoněním budíku a po zprávě v telce, že začaly bankovní prázdniny. Ale některým se nerozsvítí ani po ráně kladivem mezi oči.

Další, tentokráte neoconská internacionála FIAT peněz … smrdí to válkou.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
17. 6. 2014 5:33

Ještě je to dobré….říká si padající,když minul právě 3.patro. Ještě tam nejsme,ale máme k tomu pořádně nakročeno.Lidé v Evropě se začínají politicky probouzet a banksteři znervozněli.
Včerejší výzva exministra v Jupeho vládě Francie zrušit NATO a vytvořit evropskou armádu bez
jakékoliv účasti USA a Velké Británie je přesně tím,co musí národy evropského kontinentu uskutečnit v zájmu svého přežití v 21.století,nikoliv v pozici pokořeného otroka.Je třeba
se všemi možnými způsoby bránit válečnické propagandě a zřetelně vystupovat v boji za mír.

Mudrc
Mudrc
17. 6. 2014 6:30

Dopustili jsme,nebo spíše jsme byli „dopuštěni“,aby nám banksteři vládli! Teď když víme,budeme nuceni si vládu vzít zpět.Peníze musí sloužit a nikoliv,abychom byli jejich otroky.Dost zajímavá alternativa je bitcoin a celé to počítačové řízení společnosti.

Béda
17. 6. 2014 6:43

Jenom pár připomínek, jinak uděluji pomyslné sluníčko (hvězdička by mohla zavánět komunismem). 1) Kouzlo negativní úrokové míry pro bankéře je v tom, že diktátoři připravují krom jiného (transatlantická unie, sjednocené databáze, celoplanetární mnohonásobné šmírování, Patriot Act všude, biometrické doklady, povinné černé skříňky v autech etc.) taky POVNNÉ BEZHOTOVOSTNÍ PLATBY (materializované – papírové a kovové peníze prakticky úplně zmizí). Takže všechny peníze budou muset být v bance, která to samozřejmě nebude dělat zadarmo (management a akcionáři bank – největší paraziti a vládci světa tím mají vystaráno) a povinný střadatel bude mít jistotu trvale znehodnocovaných povinných úložek. To mohl vymyslet pouze finanční… Číst vice »

Béda
17. 6. 2014 6:56

Ještě k tomu (neo)liberalismu. Neoliberalismus je přesně to, po čem volají liberálové, co vzývají jako univerzální řešení a posvátnou krávu. Minimální regulace, minimální vměšování státu do otázek trhu, maximální svoboda podnikání a živelnost, vláda nejflexibilnějších a „nejúspěšnějších“, minimální až nulové daně, všemožné ústupky „nejúspěšnějším“ a ekonomicky nejefektivnějším bez ohledu na nějakou solidaritu, spoluodpovědnost, morálku a podobný „balast“. Existuje jednoduchý důkaz: bez Reaganizace a thatcherizace = cílené demontáže státu, zejména pak potlačení dělnického hnutí (zatlačení odborů, odbourání pracovního práva, sociálního státu) privatizace, snížení daní privátním subjektům a různých daňových kouzel v jejich prospěch, deregulací, zrušení G-S zákona o by patrně iluze… Číst vice »

jogín
jogín
17. 6. 2014 8:36

Kupodivu máme negativní úrok už dávno-na běžném účtu vám peníze nikdy nepřibudou, jen mizí směrem k bance. I když se to spoustě lidí nezamlouvá, k žádné katastrofě nedošlo.

lomikel
lomikel
17. 6. 2014 8:51

(neo) liberalismus je jen nastroj, komplexni ideologicko-ekomomicko-kulturni nastroj pro formatovani lidske polecnosti. Tedy preneji jedna cast louskacu, druhou komplext „levicovych“ memuu tzv. Nove levice (multikulty, gender, homo, etno etc.) Podstaten je si prebrat pro koho je spolecnost fomovana. Je formovana pro opravdu velke vlastniky, vse ostatni jsou jen vlastnosti systemu, variovatelne. At uz se jedna o staty, koroprace, strany, vlady, armady ideologie. http://www.mises.cz/literatura/anatomie-fedu-65-kapitola-2-je-fed-soukromy–431.aspx Fed je nominálně 100% vlastněn členskými bankami. Když říkáme „kdo vlastní Fed“, myslíme tím „kdo vlastní 12 regionálních bank Fedu“, protože Fed jako samostatná entita neexistuje. Ale každou z 12ti regionálních bank vlastní členské, soukromé banky v… Číst vice »

lomikel
lomikel
17. 6. 2014 9:00

specificka je rola USA ktere zajistuje zazemi pro velmi velke vlastniky (VVV), jejich fyzickou nedotknutenost. Skrze stat USA je zajistovana vojenska sila VVV, jsou zavadeny prvni normy podporujici VVV, je vytavrena idelogie ( od filosofie po popmusic) pod dozorem VVV.

Usa vystupuje jako proxy subjekt pro VVV. Na akce USA je treba nahlizet jako na ukazatele kde jsou zajmy VVV a podle toho je mozne odhadovat dlouhodobejsi cile VVV.

VVV jsou parazit, USA primarni hostitel.

lomikel
lomikel
17. 6. 2014 9:29

Co se revoluci tyce (zasadnich zmen rezimu projevujicich se ve vymene elit, pravnich norem, zmen vlastnickych vztahu a statni ideologie; prevrat na ukrajine neni revoluce) je IMHO treba sledovat:

1. deklarovane cile ve vyse uvedena strukture pro jedmotlive vrstvy/tridy spolecnosti
2. realizovane stav dle vyse uvedene struktury
3. financni a vlastnicke toky v ramci zeme kde revoluce probiha a z/do zeme.
4. vlivove struktury pred, v a po dokocneni revoluce – skupiny, vyrazne osobnosti
5. promeny ideologie hlavnich vlivovych skupin pred, v a po revoluci

lomikel
lomikel
17. 6. 2014 9:36

btw.
v tomo smeru me zklamala kniha http://literarky.parlamentnilisty.cz//literatura/cteni/17563-oskar-kreji-sametova-revoluce

tak nejak jsem ocekaval strukturovaneji analyze a vice faktografickych informaci

hudryper
hudryper
17. 6. 2014 9:36

lomikel napsal Usa vystupuje jako proxy subjekt pro VVV. Na akce USA je treba nahlizet jako na ukazatele kde jsou zajmy VVV a podle toho je mozne odhadovat dlouhodobejsi cile VVV. VVV jsou parazit, USA primarni hostitel. Skvěle řečeno.Chtělo by to ale trochu jemnější rozlišení pojmu USA.Část,jen opravdu ta nejmenší část primárního hostitele je koncentrovaný parazit,což dochází stále většímu počtu primárních hostitelů i přidruženým parazitům s tím,že mají nakročeno k dokončení své úlohy jako mouřenín,který pak múže jít.Nevidím tu situaci tak beznadějně a determinovaně jako Thor, to by nemohl v Olomouci a v Praze otevřeně vystupovat třeba pan Chomský,nebo by… Číst vice »

lomikel
lomikel
17. 6. 2014 9:50

pohlizejme tedy na revoluci jako na proces ktery ma verejne deklarovane a vnitrni nedeklarovane cile vznikle jako vyslednice zajmu vlivovych skupin (ti kteri plati, ti kteri tvori ideologii, ti kteri administruji/vedou) a aktualni spolecenske situace. Proces pracuje se zdroji – financnimi, lidskymi(tridy a elity), vyrobnim a vojenskymi/silovymi a je rizen skrze vlivove skupiny (elity) formou primeho rizeni (byrokracie, silove slozky) a neprimeho rizeni – ideova prace, propaganda, reklame.

lomikel
lomikel
17. 6. 2014 10:58

me posty vyse meli za cil navrhnout strukturovany pristup k analyze akutnich zmen ve spolecnosti(revolucii) tak aby snad bylo lze se snaze dobrat toho kdo, proc a pro koho provedl tu kterou revoluci. Minimalne je to pokus o definici diskusni struktury pro takovou analyzu. Za nejdulezitejsi pro analyzu povazuji revoluci roku 1917 v Rusku a to z techto duvodu: 1. byla uspesne(ve smyslu zavrseni procesu, zde neni misto pro hodnoceni)dokonana 2. nastolila variantni spolecensky system ke kapitalismu a umoznila jeho plnou realizaci ve vsech oblastech spolecnosti/statu, coz je velmi cenne pro srovnani. 3. usnadnila prechod (spolecne s vyhranou II.sv. valkou)… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 6. 2014 11:56

Článek si musím ještě jednou projít, ale jedna pochvala je na místě hned … lomikel totálně sterilizoval množství grafických znaků a jedno určité jádro pudla vtěsnal prakticky do jedné věty. – Klobouk dolů a … pánská čest hore.
Na třetí stranu – bez podnětného článku by k tomu možná nedošlo.
Asi tu dost lidí nakrknu, ale vzal jsem vážně Martina. V komunálních volbách hodlám kandidovat. Inspiroval mě k tomu Voltaire a jeho Candide.

hudryper
hudryper
17. 6. 2014 11:57

lomikel napsal
. OM ji vdeci, primo nebo zprostredkovane, za 95,63% temat k diskusi

S těmi procenty jste to pořádně přehnal.Při hledání skutečně humánního společenského systému se ani nelze nezabývat 20.stoletím,které jste redukoval na VŘSR,tedy na Rockenfellery zaplacený puč s ideologií obščin-kibuců a Marxova učení.Kasárenský socialismus měl vždy mnohem blíže ke kapitalistickému fašismu než k ideám komunismu,vždyť šlo vlastně o státní kapitalismus s diferenciací obyvatelstva velmi podobnou té dnešní na západě a zcela dle představ NWO.

lomikel
lomikel
17. 6. 2014 12:08

hudryper – no jak pisu, z urcitych duvodu jsem se na revoluci v rusku, mam za to ze je klicova pro ujasneni si dnesni pozice. Samozdrejme je to jen muj nazor na co je zakladnou/dasain levicoveho mysleni, a moje zuzeni tematu.

jake jine prakticky realizace alternativniho hummaniho systemu (tim opet nechci hodnotit, predcasne, humanitu revoluce v rusku v roce 1917 (R17)) mate na mysli ?

hudryper
hudryper
17. 6. 2014 12:31

Nebudu vzpomínat na revoluční závěry sociálních myslitelů jako byl Marx,revolučních východisek,myslím teoretických,bylo mnohem více a byly v průběhu 19.a začátkem 20 století propracovány na slušné úrovni. Rozhodnutí uspořádat velkou sociální revoluci tam,kde stupeň rozvoje výrobních sil byl zaostalý bylo přesně v opozici těmto snahám.Dnes víme,že šlo o bussinesplan Rockenfellerů se snahou ovládnout Kaspické moře a jeho naftový bazén na jedné straně a snahu německého generálního štábu dostat se z válečného klinče,pomocí Brest-litevského míru,s jehož konturami odjížděl Lenin do Petrohradu jako jejich agent.Samotný průběh revoluce byl jakoby divadelním představením,i prozatímní vláda spolupracovala,Kerenský odplul do USA a kolegové vesměs také.Hrůzy nastaly v… Číst vice »

lomikel
lomikel
17. 6. 2014 13:21

hudryper (omluvam se nejde mi tracitko citovat) 1. ano neni to vesela historie, to jsme mimo jine mel na mysli kdyz jsme psal ze se kazdy musi s r17 vnitrne vyrovnat. 2. zadny lepsi realizovany koncept ale neni, vliv R17 je ve vsem, i rok 68 a socik s lidskou tvari byl zalozem na R17. R17 je i v socialne trznim systemu na zapade. R17 byla zakladnou veskereho levicoveho hnuti ktere se kdy kde na svete dostalo k prebrani moci. 3. co se tyce marxe, tak bych ho uplne nevyvinil, na rozdil od analyzi si futurologickou cast jeho dila prilis… Číst vice »

lomikel
lomikel
17. 6. 2014 13:46

k te depresivite clanku, daleko depresivnejsi mi prijde to zmitani se levicovych konceptu mezi levim kridlem liberalismu a marxismem-leninismem. ten ideovy deficit prelevajici si do deficitu koncepci a vizi presahujicich klicku ponechanou liberalismem.

to mi pripomina Dugina a jeho snahu obejit liberalismus z obou stran.

lomikel
lomikel
17. 6. 2014 14:17

http://www.ransdorf.com/knihy/nove_cteni_marxe_1/NCM8.pdf
dovolim si citovat z vyse uvedeneho zajimveho textu:
Kapitalismus a socialismus dnes neexistují jako abstraktní, vzájemně se vylučující protipóly: je třeba v nich spatřovat dva ideální typy, mezi nimiž je množství smíšených společností.

Vzhledem ke kontextu doby bych snad nahradil slovo idealni slovem odstrasujici!?, a hledat mezi ten vas hummani spolecensky system.

Tim se ale dostavame k dalsi velmi podstatne otazka, jak se k nemu zacit pohybovat. Evolucni pohyb zda se vyloucen ekonomicko-vojenskou prevahou VVV a jejich formovavnim systemu, revolucni muze vest k tam kam R17. Trochu past.

Béda
17. 6. 2014 15:27

Někdo prý vyhodil do luftu plynovod Družba u Poltavy. Transport plynu do Evropy tím prý nebyl dotčen. Komupak to asi mohlo posloužit? Kdopak v minulosti vyhrožoval sabotáží na plynovodu?

Béda
17. 6. 2014 15:33

lomikel napsal http://www.ransdorf.com/knihy/nove_cteni_marxe_1/NCM8.pdf dovolim si citovat z vyse uvedeneho zajimveho textu: Kapitalismus a socialismus dnes neexistují jako abstraktní, vzájemně se vylučující protipóly: je třeba v nich spatřovat dva ideální typy, mezi nimiž je množství smíšených společností. Vzhledem ke kontextu doby bych snad nahradil slovo idealni slovem odstrasujici!?, a hledat mezi ten vas hummani spolecensky system. Tim se ale dostavame k dalsi velmi podstatne otazka, jak se k nemu zacit pohybovat. Evolucni pohyb zda se vyloucen ekonomicko-vojenskou prevahou VVV a jejich formovavnim systemu, revolucni muze vest k tam kam R17. Trochu past. Problémem kapitalismu je, že vždycky vede (rychleji anebo pomaleji)… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 6. 2014 15:48

No prosím, jak to jde k jádru vjeci, a nikdo přitom nepotřebuje na jádro pudla ani jedno bubli-lejno.

orinoko
orinoko
17. 6. 2014 16:14

Lidi , nebojte se. Po několikerých zkušenostech z dřívějška jsem se málem i popral. Já , který to nikdy nepropagoval ze zásady.
Černému cikánskému hajzlovi jsem kroutil rukama, až chytil bledou tvář.

Oni se nás přestali bát už před 20ti lety.
Paranoid – Pec nám spadla , pec spadla , kdopak nám jí postaví , starý pecař není doma a mladý to neumí.
Když to vykládali Ozzymu , tak svlékl i svoje slipy. – Jestli nejsou české.
http://www.youtube.com/watch?v=3hF7qdZq2so
A bacha – za bicími sedí Kristus.

hudryper
hudryper
17. 6. 2014 18:30

lomikel napsal hledat mezi ten vas hummani spolecensky system. Myslím si,že klíčem k uvolnění neoliberálních pout je dostatek levné a čisté energie.Něco na způsob Teslova objevu čerpání energie z prostoru.Údajně toto tajemství leží v sejfech banksterů,aby neustále rostla potřeba uhlovodíků,které kontrolují.Nezávislý příjem a neúplatná policie,to jsou asi předpoklady pro zásadní změnu v přístupu lidstva ke vzdělání,k zaměstnání, k luxusu. Práce by se stala opravdu potřebou a základem sociální diferenciace. Rozdíly by však nebyly toho druhu,aby lidé museli spát na ulici a nebo umírali na banální nemoci či dokonce hladem a nedostatkem nezávadné pitné vody.Zřejmě by musel být uzákoněn limit maximálního… Číst vice »

lomikel
lomikel
18. 6. 2014 4:54

hudryper – konkretni prenastaveni systemu je mozne a nutne diskutovat, pokud se ale shodneme na mocenske pyramide euroatlanticke civilizace tak jak je popisovana vyse, tak zakladni otazky jsou 1. jak realizovat zmeny, nebo lepe receno jak zastavit proces zmen vedoucich k implementaci systemu prospivajiciho primarne vvv 2. lze zmeny realizovat lokalne v glovalnim prostredi (zname dilema socialimsu v jedne zemi, jen jeste ostreji vystupujici) 3. kdo bude realizatorem techto zmen, tridni vedomi je destruovano liberalismem, levicove elity jsou povetsinou opozici v ramci systemu, ty ktere se deklaruji jako antisystemove jsou bud marginalni/marginalizovane systemem nebo hlasaji utopie bez toho jak se… Číst vice »

lomikel
lomikel
18. 6. 2014 4:58

Toto vyvazani neni mozne na urovni jednotlivce, komunity, maleho statu. Je mozne jen na urovni velkeho stat, lepe skupiny statu, ktere se vymani z ekonomickeho diktatu VVV pyramidy realizaci svych vlastnivch pyramid a jejich +- pper to peer propojeni.

Z tohoto geopoliticko/globalniho pohledu se nejedna o zadny boj za socialismus ale o boj proti unipolarite v ekonomice, vojenske sile a idelolgii.

lomikel
lomikel
18. 6. 2014 5:03

tim nerikam ze tzv. opozice v ramci systemu nema zadny vyznam, ma, jednak system ma urcito volnost v zavyslosti na lokalni historii, dale je mozne brzdit negatovni trendy a v neposledni rade je zde zachovana kontinuita ideova a institucionalni.

lomikel
lomikel
18. 6. 2014 5:55

V ramci globalizovaneho sveta ktery, kde se multipolarita realizuje skrze sebezachovy boj statu, je treba citlive pracovat s inernacionalismem. Tento pojem, kdysi vyjadrujici pozadavek na mezinarodni spojeni pracujicich jako protivahu kapitalu bez hranic, je dnes pervetovan do novoloevicoveho koncepty pozadujiciho solidaritu s kazdou sociokultini skupinou na svete ktere se deklaruje/je deklarovana novolevicaky jako potrebna. Bez ohledu na to zda se jedna o skupinu socalne uvedomelou a snazici se o realizaci socialistickych ideii ve sve zemi, nebo o skupinu ovladnou zcela jinymi ideemi. Liberalismus rad vyuziva koncept solidarity k homogenizaci lidskych spolecnosti do unifikovaneho NWO substratu. Zabiji tim dve mochy jednou… Číst vice »

lomikel
lomikel
18. 6. 2014 5:55

V tomto kontextu je zajimave uvazovt o odumirani statu v marxisticke ideoloii a jeho soucasne nahrazovani korporacemi ktere jsou vice konformni se zpusobem rizeni sveta tak jak jej nastavji VVV.

RUMLA
RUMLA
18. 6. 2014 10:35
hudryper
hudryper
18. 6. 2014 12:29

RUMLA : Tuto otázku jsem položil už několika lidem,o nichž vím,že jsou odborníky v oblasti mezinárodního práva a geopolitiky.Nikdy jsem na ni nedostal odpověď.Jde o směs průkazných událostí a názorů s fantastickými tvrzeními,která nelze potvrdit ani vyvrátit.Zaměření tohoto blogu je jasné,kdyby šlo o skutečné poznatky,měla by bojující opozice proti NWO vítězství v kapse.Obávám se však,že tomu tak není.